Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru 2020

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu 2020

Kredi kartı kullanımı ülkemizde ekonomik koşullar gereği kredi kartı kullanımı artmıştır. Kredi kartlarının bilinçli bir şekilde kullanıldığında birçok avantajı bulunur. Alışverişlerde taksit imkânı sağlayan kredi kartları aynı zamanda biriken puanlar ile de kişilere ücretsiz alışveriş şansı sunar. Bu nedenle de birçok insan kredi kartı ile ihtiyaçlarını karşılar.

Ülkemizde bulunan tüm özel ve devlet bankalarında kredi kartı hizmeti bulunmaktadır. Bu hizmet ile şahıslar gerek maaşlarını aldıkları bankalardan gerek diğer bankalardan kredi kartı sahibidir. Aynı koşullara sahip kartlar bulunduğu gibi daha yaygın kullanım alanı olan kredi kartları da bulunmaktadır. Bu nedenle bankalar çoğu zaman promosyonlar, puan kampanyaları ve kart sahiplerine çeşitli avantajlar sunar.

Ziraat Bankası kredi kartı hizmeti konusunda aktif olan bankalar arasında yer alır. Ziraat Bankası’ndan kredi kartı sahibi olabilmek için banka şubelerinde başvurabilir ya da internet bankacılığı aracılığı ile kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. Banka aynı zamanda maaş müşterilerine veya yeni hesap açtıran müşterilerine hesap açılış işlemleri esnasında kredi kartı başvuru formu da verir. Böylelikle isteyen kişi hesap açılışı ile birlikte kredi kartı talebinde bulunabilir.

Ziraat Bankası aynı zamanda kart, Kredi kartı olarak müşterilerine farklı imkânları olan kartlar sunmaktadır. Banka kredi kartlarında imkân ve koşulları açısından öğrencilere kampüs kart, bankkart genç, bank kart, bankart gold, bankkard platinuum şeklinde isimlendirilmiştir. Bu kartları talep ederken ilgili özellikleri incelenmeli ve uygun olanı seçilmelidir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Teslim Süresi

Ziraat Bankası kredi kartı başvuru formu eksiksiz doldurulup şubeye teslime edildikten sonra bankanın kredi kartları bölüm personelleri tarafından formdaki bilgiler analiz edilir. Form ekinde mutlaka aylık geliri gösteren bordro bulunmalıdır. Kişinin bankanın maaş müşterisi olması durumunda gelir belgesine gerek yoktur. Şube yetkilileri gelire göre limit belirleyerek kredi kartı başvurusunu onaylar ya da kişinin kredi notu düşük diğer bankalarda ödenmemiş kredisi ve yüksek miktarda kredi kartı borcu var ise kredi kartı başvurusunu ret eder.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusunun onaylanması durumunda kart üretimini gerçekleştirir. Kredi kartını ilgili kurye ile kart sahibine ulaştırır. Kişilerin talepleri halinde kredi kartlarını istedikleri banka şubesinden teslim almaları da mümkündür. Toplam olarak kredi kartı talebi ve teslim süresi 48 saattir. Ardından kart sahibi şifresini oluşturur ve kredi kartını kullanabilir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Faiz Oranları

Kredi kartı kullanımlarında her bankada olduğu gibi Ziraat Bankası’nda da belirli faiz oranları uygulanmaktadır. Bu oranlar piyasadaki gelişmelere bağlı olarak belirli dönemlerde değişiklik gösterebilir. Ziraat Bankası faiz oran değişikliklerini tarih beyan ederek kredi kartı sahiplerine bildirir. Kredi kartı faiz oranları Ziraat Bankası kredi kartı başvuru formunda yer alır. Kredi kartı nakit çekim faizi, alışveriş faizi ve gecikme faiz oranı formda yer alır. Aynı zamanda faiz oranlarının değişkenlik durumu ile ilgili de kredi kartı başvuru formunda açıklama yapılmıştır.

Kredi kartı başvuru formunu imzalamak aynı zamanda yazan tüm kuralları kabul etmek demektir. Daha sonrada kartın faiz oranlarına itiraz etmek geçersiz sayılır. Ayrıca Ziraat Bankası Kredi kartı tesliminde kişilere ilgili faiz oranlarının da yer aldığı açıklama gönderir. Bu yazıda faiz oranları değişme durumları yer alır. Ziraat Bankası kredi kartı ile ilgili açıklamaları müşterilerine ayrıntılı olarak birçok şekilde iletir. Böylelikle kart kullanıcıların kuralları e artışları kabul ettiği beyan edilir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Kart Limiti

Ziraat Bankası kredi kartı limiti belirlenmesinde kişilerin gelirlerini göz önünde bulundurur. Gelirinin kat kat fazlası limit talepleri ret edilir. Kişilerin aynı zamanda diğer bankalara olan kredi kartı borçları, kredi taksit tutarları ve gecikmede olan ödemeleri birlikte analiz edilir. Bir kişinin kazancının çok çok üzerinde bir limit onaylanması söz konusu değildir.

Kredi artı alışverişlerine ilgili kartı kullanılabilir limiti kadar işlem yapılabilmektedir. Bu nedenle kimi zaman kişiler limit artış talebinde bulunabilirler. Bu artış talepleri ise Ziraat Bankası görevlileri tarafından değerlendirilir. Bu değerlendirmede ana konu kişinin kredi kartı kullandığı sürede ödemelerinin düzgün olup olmadığıdır. Aynı zamanda aylık kazancında belirli bir miktara ulaşması gereklidir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Aidat Ücreti

Ziraat Bankası kredi kartı da diğer kredi kartlarında olduğu gibi yılda bir kez aidat tahsil edilir. Bu yılda bir kez tahsil edilen aidat ücreti birçok kredi kartı kullanıcısının itiraz ettiği bir durumdur. Banka itirazlar sonucu aidat ücretini iptal eder. İptal etme işleminde ise müşterinin durumu kartın aktif olup olmaması gibi durumlar analiz edilir. Ziraat Bankası kredi kartı aidat ücretlerinde müşterilerinin başka banka ürünlerinden faydalanması şartı ile iptal işlemi yapar.

Kredi kartı kullanıcıları için külfet halinde olan yıllık kart aidat tutarı bankadan bankaya değişmektedir. Günümüzde ortalama 150-300 Türk Lirası arasında değişken aidat tutarları uygulanmaktadır. Birçok kredi kartı kullanıcısı kredi kartı yıllık aidat tutarı ile ilgili itiraz işlemi yapar. Tüm bankalar bu itirazları farklı koşullarla kabul eder.