Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Ziraat bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları araştırılırken tüketiciler vade seçeneklerini de merak etmektedir. Öncelikle 0,49 faiz oranlı temel destek ihtiyaç kredisi sunan bu bankanın devlet destekli kamu bankalarından biri olduğu unutulmamalıdır. Haliyle her zaman düşük faizli kredilerde başvurulan ilk banka olan Ziraat’in güncel tüketici kredisi faiz oranları da araştırılmaktadır. Ayrıca bu bankanın ihtiyaç kredisi kapsamında pek çok alternatifi bir arada sunduğu bilinmektedir.

Ziraat İhtiyaç Kredisi Güncel Faiz Oranları

60 ay vadeye kadar Ziraat bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları 2020 yılı için yüzde 1,05 olarak güncellenmiştir. En az 1000 TL, en çok 100 bin TL’ye kadar kredi alabileceğiniz bu bankada 5000 TL’lik kredinin 12 ay vadedeki taksit miktarı 451 TL’dir. Ayrıca 5000 TL için toplam faiz 418 TL olacaktır. Görüldüğü üzere hem faiz oranı hem de vade gün sayısı her zaman uygun olan bu bankadan 60 ay vadede 50 bin TL için;

  • Aylık taksit 1,192 TL
  • Toplam faiz 21,559 TL’dir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Türleri

Bu bankadan ihtiyaç kredisi almak isteyenler ayrıca aşağıdaki seçenekleri de değerlendirebilir;

  • Eğitim kredisi
  • İmar barışı kredisi
  • Birleştiren ihtiyaç kredisi
  • Tüketici avans kredisi
  • İpotekli bireysel finansman kredisi
  • Enerji verimliliği yönetim kredisi

Tüketici Kredisi Almak için Gerekli Evraklar

Tüm bankalarda olduğu gibi Ziraat Bankasında da kredi başvurusu için bazı belgelerin hazırlanması gerekir. İlk olarak nüfus cüzdanı, ikametgah ve gelir belgesiyle en yakın banka şubesine giderek yüzde 1,05 faiz oranlı krediden faydalanabilirsiniz.

Tüketici Kredisi Almak için Gerekli Şartlar

Ziraat bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları incelendikten sonra bazı şartlara uyum sağlanması gerekir. İlk olarak tüketicilerin farklı bir bankaya uzun vadeli borcunun olmaması şarttır. Olsa bile var olan borcun en az yarısının ödenmiş olması gerekir. Bir diğer şart, kredi puanının yüksek olmasıdır. Bankalara olan geçmiş borçlanmalar nedeniyle kredi skoru düşük olanlar Ziraat Bankasından ipoteksiz ya da kefilsiz kredi alamaz. Aslında bu durum her bankada aynı olsa da Ziraat’in bir kamu bankası olması sebebiyle daha çok dikkat ettiği unutulmamalıdır.