Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Başvurusu 2020

Ziraat Bankasının tüketici kredilerinden biri olan eğitim kredisi kurs, üniversite, okul ya da dershane giderleri için sunulmaktadır. Bu kapsamda Ziraat Bankası eğitim kredisi başvurusu yapmak isteyenler uzun vadeli ve düşük faiz oranlı kredi kapsamında hizmet alabilmektedir. Bankanın faiz oranları belirli dönemlerde kampanya dahilinde güncellendiği için güncel oranlardan yararlanmanız gerekir.

Ziraat Eğitim Kredisi Özellikleri

Bankanın eğitim kredisi olarak sunduğu bu üründe 60 ay vade imkanı söz konusudur. Kredisi mevduat hesabı, taksitli ya da vadeli olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca maddi ya da şahsi teminat alındıktan sonra kullandırılan eğitim kredisinde hayat sigortası da yapılmaktadır. Kursiyerin tüm eğitim masraflarını üstlenen Ziraat bankası ayrıca herhangi bir aile bireyine sürekli gelir sağlayan kursilerle için bu krediyi sunmaya devam etmektedir.

2020 Ziraat Bankası eğitim kredisi başvurusu sürecinde elbette bankaya sunulması gereken belgeler de bulunuyor. Faiz oranları ve gerekli belgeler, yazımızın devamında paylaşılmıştır. Başvuru kanalı olarak da sadece şubelerden işlem yapılabilir.

Ziraat Eğitim Kredisi için Gerekli Belgeler

2020 eğitim kredisi almak isteyenler Ziraat bankasına aşağıdaki belgeleri sunmak durumundadır. Eğitimle ilgili belgeler başta olmak üzere;

  • Fatura
  • Nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesi
  • Şubeden doldurulacak başvuru formu
  • Gelir belgesi
  • Şubenin talep edebileceği diğer belgeler hazırlanmalıdır.

Bu belgeler ile en yakın Ziraat şubesine giderek eğitim kredisi çekmek istediğinizi belirtebilirsiniz. Bu süreçte ihtiyaç sahibinin kredi skoru incelenerek aynı gün içinde talep edilen kredi miktarı hesaba aktarılacaktır.

Ziraat Eğitim Kredisi Faiz Oranları

60 ay vadeli Ziraat Bankası eğitim kredisi başvurusu yapacak olanlara uygulanacak faiz oranı yüzde 1,05 olarak belirlenmiştir. Bu orana göre 30 bin TL kredi çekmek isteyenler aylık 715 TL taksit ödeyecektir. 20 bin TL için aylık taksit miktarı 477 TL olurken, 10 bin TL için 238 TL ödeme yapılacaktır.

Ziraat’in sunduğu eğitim kredisi, öğrenim boyunca ihtiyaç duyulacak her türlü nakit için tüketicilerle paylaşılmaktadır. Bu süreçte güncel faiz oranlarını öğrenmek için bankanın çağrı merkezini aramanız ya da doğrudan şubeye giderek bilgi almanız yeterlidir.