Ziraat Bankası 10.000 TL Destek Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası yüzde 0.49 faiz oranıyla milyonlarca kişiye 10 bin TL’ye kadar ihtiyaç yani destek kredisi sunuyor. Bankanın resmi web sitesi üzerinden yapılacak başvurularla beraber hızlıca onay alabilir ve kredinizi kullanabilirsiniz. Bugüne kadar 4 milyondan fazla kişinin başvurduğu temel destek ihtiyaç kredisiyle ilgili Ziraat Bankası 10.000 TL destek kredisi başvurusu devam ediyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomiyi canlı tutmak ve vatandaşların acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla sunulan bu kredide dikkat çeken en önemli özellik yüzde 0.49 gibi düşük bir faiz oranıyla kredi verilmesidir. Ayrıca 6 ay ödeme yapılmayacağı için ertelemeli kredi olarak sunulduğu bilinmelidir. İlk 6 ay taksit ödemesi yapmayacak olan tüketiciler toplamda 36 ay vadede krediden yararlanma şansını kullanmaya devam ediyor.

Ziraat Bankası 10.000 TL Kredi Aylık Taksit Miktarı

10 bin TL’ye kadar kredi şansı sunan Ziraat Bankası aynı zamanda 5.000 TL ve 7.500 TL için de başvuruları kabul etmektedir. Her kredi miktarında 36 ay vadede ödenecek rakamlar yüzde 0.49 faiz oranı üzerinden hesaplanmaktadır. Ayrıca Ziraat Bankası 10.000 TL destek kredisi başvurusu yapan vatandaşlar kredinin sonucuyla ilgili sorgulama süreçlerini de takip edebilmektedir.

10 bin TL için aylık eşit taksitli kredi kullanmak isteyenler aylık olarak 376 TL ödeme yapacaktır. Yani bu rakam 30 ay boyunca ödenecek olan tutardır. 7.500 TL kredi çekmek isteyenler ise 30 ay boyunca aylık 282 TL, 5.000 TL başvuran tüketiciler aylık 188 TL taksit ödemek durumundadır. Öte yandan bazı tüketicilere 3.000 TL kredi veren Ziraat Bankası düşük kredi için de aylık 115 TL taksit talep edecektir. Temel ihtiyaç kredisi kapsamında 3.000 TL rakamının genelde çalışmayanlar için sunulduğu unutulmamalıdır.

Ziraat Bankası 10.000 TL Kredi Başvuru Süreci

Ziraat Bankası 10.000 TL destek kredisi başvurusu yapmak isteyenler ilk olarak bankanın resmi web sitesine giriş yapmalıdır. Burada başvuruların alınması için tüketicilerden TC kimlik numarası başta olmak üzere talep edilen kredi miktarı, medeni durum, çalışma durumu, aylık hane gelir miktarı ve diğer bilgiler sorulacaktır. Her tüketicinin bu sayfadaki bilgileri doğru doldurduktan sonra bankaya göndermesi gerekir. Başvuruların kısa bir sürede sonuçlandığı da unutulmamalıdır. Ancak kredideki yoğunluğun devam etmesi nedeniyle birkaç hafta içinde sonuçların cep telefonuna mesaj olarak gönderildiği bilinmektedir.

Ziraat Bankası 10.000 TL Destek Kredisi Sorgulama İşlemleri

Kredi başvurusu yapan vatandaşların sorgulama yapması için de bazı bilgilere sahip olması önemlidir. Bu aşamada ilk olarak Ziraat Bankasının bireysel kredi sekmesinden ihtiyaç destek kredisi kullandırım sayfasına ulaşması gerekiyor. Burada yine TC kimlik numarası ve cep telefonu ile güvenlik kodu girilmektedir. Ardından cep telefonuna gönderilen mesajın sayfaya yeniden eklenmesiyle kredideki son durum görüntülenebilir.

Ziraat Bankası Destek Kredisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Öncelikle Ziraat Bankası 10.000 TL destek kredisi başvurusu yapacak olan tüketiciler için henüz bir tarih bildirimi bulunmamaktadır. Yani başvurular devam etmektedir. Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik istikrar kalkanı tedbirleri kapsamında 3 kamu bankasının sunduğu düşük faiz oranlı bu kredide hane halkının aylık gelirine bakılmaktadır. Buna göre hane halkı aylık geliri 5.000 TL ve altında olan bireysel tüketicilere Kredi Garanti Fonu destekli bu kredi seçeneği sunulmaktadır. Ziraat Bankası ile beraber Vakıfbank ve Halk Bankası da aynı faiz oranı ve vade üzerinden tüketiciler için acil nakit kredisi sağlamayı sürdürmektedir. Ancak Ziraat Bankasına yapılan başvuru sayısının daha fazla olduğu belirtiliyor.