Yapıkredi Kredi Kartı Başvurusu

Günümüz ekonomik koşulları ve kredi kartı ile birçok ihtiyacın taksitle alınabilmesi nedeni ile kredi kartı kullanımı son derece artmıştır. Şahıslar bankalara ibraz ettikleri gelir belgeleri ve başvuru formları ile gelirlerine uygun limitte kredi kartı sahibi olurlar. Kredi kartı kullanımında anlaşmalı kuruluşlardan alışverişlerinden birçok avantaj söz konusudur. Nakit alım gücü zayıflaması ile birlikte bu avantajlar her insanın ilgisini çekmiştir. Direk nakit bir ürünü almak yerine taksitlere böldürerek ödemek daha kolay olduğundan bankalardan kredi kartı talepleri artmıştır.

Yapıkredi Bankası World card adı altında kredi kartı hizmeti vermektedir. Banka kredi kartı başvurularını internet bankacılığı ve mobil bankacılıktan kabul etmektedir. Ayrıca şubelerden de kredi kartı başvuru formu doldurarak kredi kartı sahibi olmak mümkündür. Yapıkredi bankasından hesap açılış işleminde talep halinde kredi kartı başvurusu da yapılmaktadır. Banka aynı zamanda özellikle maaş müşterilerine tek imza ile kredi kartı oluşturur.

Yapıkredi Bankası müşterileri arasında kredi kartı sahibi olanlara zaman zaman kartın işlem tutarı ve dönem borcunun düzenli ödenmesi halinde çeşitli teklifler sunmaktadır. Müşterilerinin yaptığı düzenli ödemeler karşılığında direk kullanımlı kredi teklifi, kredi kartı limit yükseltme tekliflerinde bulunur.

Yapı kredi Bankası kredi kartlarında ticari ve bireysel şeklinde iki bölüm oluşturmuştur. Bireysel kredi kartları olarak 9 farklı özellikli kredi kartı çeşidi bulunmaktadır. Bundan Yapı kredi Word kart, Yapı kredi Platinum, Yap krediCrystal, Yapı krediKoçailem, Yapı krediadios, Yapı krediAdios Premium, Yapı kredi Play ve Yapı kredi Opet’tir. Bu kartların hepsinin farklı özellikleri bulunur. Ticari kredi kartları ise; Word Business, World Business Corporate Kart, Turkish Airlines Corporate Club Kredi kartı, Turkish Airlines Corporate Club ön ödemeli kart, Business TLcard, Trio kart, verimli kart ve TMO karttır.

Yapıkredi Kredi Kartı Teslim Süresi

Yapı kredi kedi kartı taleplerini başvuru formu eksiksiz doldurulması ve banka sistemlerinde kişinin aylık gelir bilgilerinin bulunması durumunda işleme alır. İlgili görevliler kişinin kredi notu ve banka ile diğer işlemlerini değerlendirir. Ardından kabul durumunda kredi kartı talep eden kişiye seçtiği iletişime göre bilgilendirme yapılır. Kartın üretimi ise 24 saat içerisinde gerçekleşir. Banka anlaşmalı olduğu kurye firması aracılığı ile en geç 48 saat içerisinde kredi kartını teslim eder. Kredi kartı teslimlerinde kişinin kendisinin teslim alması bir kuraldır.

Yapıkredi bankası kredi kartı teslim zarfında kart limiti, kesim tarihi, alışveriş limiti, alışveriş faizi, nakit çekim faizi ve asgari ödeme oranı bilgileri yer alır. Aynı zamanda kredi kartı için şifre belirlenmesi seçenekleri de kartın bulunduğu zarfta yer alır. Kredi kartı sahibi olan kişi bankanın belirttiği numaraya kısa mesaj atarak şifre belirleyebilir. Ayrıca müşteri hizmetlerini arayarak da kredi kartı şifresi belirlemek mümkündür.

Yapıkredi Kredi Kartı Faiz Oranları

Yapı kredi Bankası kredi kartı işlemleri için belirlediği faiz oranlarını kredi kartı başvuru formunda müşterilerine bildirmiş olur. Başvuru formunda yer alan açıklamalar arasında nakit çekim faiz oranı, alışveriş faiz oranı ve gecikme faiz oranı belirtilir. Bu oranlar konusunda itirazı olan müşterilerin başvuru formunu imzalamamış olması gereklidir. Formda yazan bilgilerin altına imza atıldıktan itibaren bu faiz oranları kabul edilmiş sayılır.

Günümüz piyasa koşullarında sık sık faiz oranları değişiklik göstermektedir. Yapıkredi Bankası bu faiz değişiklileri sonucunu kendi işlemlerine de yansıtır. Kredi kartı faiz oranlarında artışlar söz konusu olduğunda ise bu durumu önceden tarih vererek müşterisine iletir.

Yapıkredi Kredi Kartı Kart Limiti

Yapıkredi Bankası kredi kartı taleplerini değerlendirirken kişinin kredi notunu ve aylık gelirini birlikte analiz eder. Kişinin talep ettiği limit tutarı aylık gelirinin 1,5 kat fazlasından yüksek ise kart limiti red edilir. Banka kredi kartı limitini ilk kart talebinde şahsın aylık maaş bordro rakamını baz alır. Bu rakamın 1,5 kat üzerinde bir limit banka tarafından onaylanır. Üzerinde talepler de kişinin kredi notu çok olumlu olması halinde onaylanır.

Yapıkredi kredi kartı kullanıcı olan ve kart ödemelerini aksatmayan müşterilerine limit artış önerilerinde bulunur. Bu artışları müşterisi onayı ile gerçekleştirir. Kredi kartının limitinin artması konusunda talebi olan müşteriler aynı zamanda internet bankacılığı sisteminden de bu artışı bankaya iletebilir. Ardından Yapıkredi bankası tarafından limit artış sonucu kısa mesaj ya da email yolu ile cevaplandırılır.

Yapıkredi Kredi Kartı Aidat Ücreti

Kredi kartı sahibi olanların her yıl kredi kartı aidat ücreti ödeme durumu söz konusudur. Her bankada olduğu gibi Yapıkredi Bankası’nda da kredi kartı aidatı vardır. Fakat kart sahibi itiraz etmesi halinde bu borç bir sonraki ayın dökümünden düşülür. Sadece itiraz değil aynı zamanda bankanın da aidat borcunu silmesi karşılığında müşterisinden kartın kullanılması konusunda taahhüt vermesi gereklidir.

Her bankada olan aidat ücreti çoğumuz için fazladan bir ödemedir. Bu nedenle Yapıkredi Bankası müşterilerinden aidat ödemesi iadesi yaparken karşılık olarak banka kredi kartının belirli bir süre boyunca aktif olacağına dair söz ister. Kredi kartı dökümünde aidat ödemesi ile karşılaşanların banka müşteri hizmetleri yetkilisi ile görüşmesi gereklidir. İlgili itiraz yapılır ve banka yetkilileri tarafından değerlendirilir.