Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı alışverişlerimizde ve acil nakit ihtiyaçlarımızdan hemen hemen her insanın başvurduğu önemli bir banka hizmetidir. Bankalar daha fazla kredi kartı satışı açısından kart sahiplerine ve kart sahibi olmak isteyenlere farklı avantajlar sunmaktadır. Alışverişlerin taksitlendirilmesi, nakit ihtiyaçlarda anında kullanım ve kampanya dönemleri yapılan alışverişlerde puan kazanarak bedava alışveriş imkânı bu avantajlardan birkaçıdır. Bankalar belirli marka kurumlar ile anlaşarak

Vakıfbank aynı zamanda ticari kredi kartı konusunda da firmalara destek olan bankalar arasında yer alır. Bankacılık işlemlerinin en büyük kolaylıklarından biri olan kredi kartı işletmelere ve şirketlere ticari kredi kartı verilir. Şirketlere verilen kartlarda limitler şirketin bilançosu, gelir tablosu ve diğer bankalarla olan çalışmalarına göre belirlenir. Çoğunlukla şirket kredi kartı limitleri oldukça yüksek rakamlıdır.

                Ekonomik koşullar nedeni ile de artan kredi kartı kullanımında kişilerin bilinçli olması halinde aylık bütçelerinin rahatladığı bir gerçektir. Vakıfbank kredi kartları ihtiyaca göre çeşitlenmektedir. Banka müşterilerinin farklı ihtiyaçlarına karşılayacak özellikte seçenekler sunmaktadır. Vakıfbank Worldcard, taraftar kredi kartlarıi Milplus, Platinum, Rail&Miles, Like Card, Ortak markalı kartlar, Tercih kart, Ekspress Card, Sanal Kart, Businesscard, tarımkart gibi kartlar sunmaktadır.

Kişiler yaşam koşulları ve ekonomik durumlarına uygun en avantajlı kredi kartını tercih ettiklerinde bilinçli şekilde kullandıklarında büyük bir avantaj haline dönüşür. Vakıfbank kredi kartı başvuru işlemini şubelerinden kredi kartı başvuru formu doldurularak ve forma aylık gelir belgesi eklenerek yapılır. Aynı zamanda Vakıfbank müşterisi iseniz yani hesabınız var ise internet bankacılığı sisteminden de kredi kartı talebinde bulunmak mümkündür. Banka yetkili personeli kredi kartı başvurularını kişinin Vakıfbank ile çalışma durumu ya da diğer bankalar ile çalışma durumunu, aylık gelir tutarını analiz ederek değerlendirir. Aynı zamanda kişiye ilk başvuruda limit de banka tarafından belirlenir.

Vakıfbank Kredi Kartı Teslim Süresi

Vakıfbank kredi kartı başvurularında değerlendirme yoğunluğa göre değişmek ile birlikte 24 saat sürer. 24 saat sonra ilgili görevliler tarafından kredi kartı başvuru sahiplerine ret ya da onay mesajı ulaşır. Kredi kartı başvurusu onaylandı ise banka ilgili şahsın aylık gelirine uygun limit belirleyerek kartın basılma işlemini gerçekleştirir.

Vakıfbank kredi kartı basılma işleminin ardından bankanın anlaşmalı olduğu kurye firması tarafından kredi kartı başvuru sahibine ulaştırılır. Vakıfbank kredi kartı ile birlikte alışveriş limiti, nakit çekim limiti, hesap kesim tarihi, nakit çekim faiz oranı, alışveriş faiz oranı ve şifre belirleme işlemlerini açıklayıcı bir bilgilendirme mektubu gönderir. Kredi kartını teslim alan kişi şifre belirleme işlemini tamamlayarak Vakıfbank kredi kartını kullanamaya başlayabilir.

Vakıfbank Kredi Kartı Faiz Oranları

Kredi kartlarının hepsinde işlemler karşılığı belirli faizler uygulanır. Bu faiz oranları bankadan bankaya belirli miktarlarda değişiklik gösterebilir. Vakıfbank kredi kartı sahiplerine nakit çekim faiz oranı, ödeme gecikmesinde oluşacak faiz oranı gibi bilgileri kredi kartı başvuru formunda sunmaktadır. Banka zaman zaman meydana gelebilecek faiz oran değişiklikleri ile ilgili de kredi kartı başvuru formunda açıklama yapmaktadır.

Vakıfbank kredi kartı başvurularında belirtilen faiz oranları zamanla değişebilecektir. Bu oranlar ilgili kart sahiplerine mesaj ya da mail yolu ile bildirilir. Banka yeni faiz oranlarını kişilere bildirmeden uygulayamaz. Vakıfbank kredi kartı sahibi müşterilerine kart vermeden bu bilgiyi sözleşme ile tebliğ eder. Kredi kartı başvurusunda yer alan faiz oranları artışa kadar uygulanacak faiz oranlarıdır.

Vakıfbank Kredi Kartı Kart Limiti

Vakıfbank kredi kartı sahibi olmak için talepte bulunanlara banka tarafından gelire göre belirli bir limit işlenir. Kişi daha sonraki banka ile yaptığı işlemler ve düzenli ödemeler sonrasında limit artışı talebinde bulunabilir. Aynı şekilde banka şubesi yetkilisi de düzenli ödeme yapan ve kredi notu olumlu olan kişilere ve kurumlara daha yüksek limit önerebilir.

Şahısların Vakıfbank kredi kartı işlemlerinde limit yetersizliği söz konusu olduğunda bankanın müşteri hizmetlerini araması ve limit artış yapılabilir. Vakıfbank internet bankacılığı kullanan müşteriler ilgili internet bankacılığı sayfasından kredi kartı limiti artış talebi gerçekleştirebilirler. Kişilerin gelir düzeyinin zamanla yükselmesi ve buna karşılık kartta kullanılabilir limit tutarının yetersiz olduğu zamanlar yaşanabilir. Bu aşamada limit artışı kısmından yararlanılır.

Vakıfbank Kredi Kartı Aidat Ücreti

Vakıfbank kredi kartı farklı faklı isimler ve özelliklerde üretilmiştir. Kişilerin ihtiyaçlarına göre belirlenen kredi kartlarında aidat ücreti de değişmektedir. Yılda bir defa olmak üzere Vakıfbank kredi kartı çeşitlerinde aidat ücreti alınmaktadır. Müşteri hizmetleri ya da banka şubesi aracılığı ile itiraz etme hakkı saklıdır. Çoğunlukla kredi kartı kullananalar aidat ücretine itiraz ederek banka ile iletişime geçer.

Vakıfbank kredi kartı aidat ücret iadesi konusunda müşterilerinin taleplerini değerlendirir. Banka ile çalışması yoğun ve ödemelerinde gecikme olmayan müşterileri için banka aidat ücret iadesi işlemi yapmaktadır. Banka ile aktif çalışan müşterilerini banka kaybetmemek adına bu işlemi tamamlar. Çoğunlukla diğer bankalarda uygulanan sistem Vakıfbank’da farklı işlemektedir. Aidat ücret iadesi işlemi kredi kartının bir sonraki ekstresine artı olarak yansıtılır.