Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Başvuru

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu 2020

Kredi kartı kullanımı özellikle son yıllarda ülkemizde daha da yaygın bir hale gelmiştir. Kredi kartıyla şahıslar alışverişlerini taksitlendirme yöntemiyle yapmaktadır. Böylelikle daha rahat ödeme imkânı doğmaktadır. İş bankası kredi kartı olarak müşterilerine maksimum kartı sunar. Maksimum kart ile birçok anlaşmalı yerden alışveriş yapmak mümkündür. Aynı zamanda maksimum kartın müşterilerine özel çeşitli indirimler, çeşitli artı taksit imkânları, alışveriş karşılığı Maksi puanlar kartı eklenir.

İş Bankası müşterilerine Maksimum kart ile aynı zamanda bir takım resmi kuruluşlarla anlaşma imzalayarak kart sahiplerinin bu kuruluşlara ücretsiz girmesini sağlar. Böylelikle kişilerin maksimum kart sahibi olma talebi artar. Bankaların ister müşterisi olsun isterse olmasın her şahısta kredi kartı verme durumu söz konusu dur. İş bankası kredi kartı başvurusu için banka şubesine giderek ilgili kredi kartı başvuru formunun eksiksiz doldurulması gereklidir. Ardından formu ek olarak kişinin kimlik fotokopisi eklenir. Banka şubesine teslim edilir.

Kredi kartı başvuru formlarının şubenin ilgili görevlileri değerlendirerek kredi kartı başvurusuna ona ya da direk cevabı verir. Kredi kartı başvurusunun onaylanmaması demek diğer bankalardan da alınan kartların ya da kullanılan kredilerin ödenmemesi demektir. Bankalar merkez Bankası’nın aldıkları gelirlerle her şahsın kredi notuna ulaşırlar. Kredi notu bir kişinin bankalardan talep edeceği kredi kartı, kredi kullanımı ve limit artış tele plerinde önemli bir faktördür. Kredi puanı düşük olan bir kişiye bankaların onay vermesi söz konusu değildir.

İş Bankası Kredi Kartı Teslim süresi 2020

Türkiye İş Bankası şubelerine yapılan kredi kartı başvuru formu Şube yetkilileri tarafından değerlendirilir. Bu değerlendirme sonrasında kredi kartı başvurusu onaylandığında 24 saat içersinde kredi kartının basımı işlemi gerçekleşir. Hemen ardından banka anlaşmalı olduğu kurye firması ile kredi kartının kart sahibine teslim eder. Kart sahibine kredi kartının teslim edilmesi kimlik karşılığında gerçekleşmektedir. Başka bir şahsa teslimi söz konusu olduğunda mutlaka kart sahibine teslim edilen kişinin bilgileri ulaştırdı

Maksimum kart sahiplerİne kart tesliminde zarfın içersinde kartla birlikte şifre belirleme bilgileri, kartın hesap kesim tarihi, nakit alışveriş limiti, nakit alışveriş faiz oranı, nakit çekim faiz oranı ve hesap özeti borcu Asgari ödeme bilgisi yer alır. Böylelikle kartını teslim olan müşteri kolaylıkla şifresini belirler ve maksimum kartı kullanmaya başlar.

İş Bankası Kredi Kartı Faiz oranları 2020

Türkiye İş Bankası maksimum kart sahiplerinin kredi kartı nakit alışverişinde, dönem borcu  gecikmesinde, Dönem borcunun ödenmemesi durumunda, nakit para çekimi halinde Ve İhtiyaçları karşı kullan lan acil para durumlarında belirli faiz oranları uygular. Bu faiz oranları kredi kartı başvuru formunda yer alır. Dönem dönem yaşanan değişikliklerle birlikte faiz oranlarında da değişiklikler gözlenmektedir. Türkiye İş Bankası maksimum kredi kartı işlemlerinde uyguladığı faiz oranlarını müşterilerine mesaj ve mail yoluyla iletmektedir. Değişen oranlar müşterilere uygulama başlamadan önce iletilir.

İş Bankası Kredi Kartı Kart limiti 2020

Maksimum kart sahipleri bankaya yaptıkları başvuru esnasında belirttikleri aylık gelirleri ve diğer bankalar ile olan ilişkilerin analiz edilerek limit sahibi olurlar. Bankalar kredi kartı limiti belirlerken kişilerin bankalar olan tutar borcunu ve kredi notunu ortak değerlendirir. Kredi kartı limiti kişinin ödeyebileceğimi tutarı geçmemelidir. Bu nedenle birçok müşteri kredi kartı limitinin arttırılması konusunda taleplerinin reddedildiğini görür.

Türkiye İş Bankası limit konusunda son derece hassas davranan bankalardan birisidir. Genellikle müşterinin bilgisi olmadan kredi kartı limiti artırımı yapılmamaktadır. Kredi kartı Limit işlemleri mutlaka kişinin aylık geliri analiz edilerek belirlenmelidir.  

Kredi kartı ödemelerinde zorluk yaşayanlar, kredi notunun düşük olanlar, aylık gelirleri asgari ücret düzeyinde olanlar kredi kartı sahibi olsalar dahi limitleri çok düşük olacaktır. Kredi kartı limitleri değerlendirirken ve belirlenirken mutlaka kişinin aylık gelir belgesi incelenir. Bu aylık gelir belgesine istinaden İş Bankası maksimum kart için belirli bir limit oluşturur. Kredi kartı kullanım devam ettikçe müşterinin düzenli ödemeleri ve aylık gelirini iş bankasında sabitlenmesi ile kredi kartı limiti yükselir. İhtiyaç dışı yükselen kredi kartı limitini kapattırmak iste ilgili müşteri ilişkileri tarafından yapılır. Kredi kartı limitlerinde alışveriş limiti, nakit çekim limiti, hızlı para limiti, havale limiti ve EFT limiti belirlenir. Bu limitler mutlaka kişinin doldurduğu kredi kartı başvuru formunda yer alır. 

İş Bankası Kredi Kartı Aidat ücreti 2020

Kredi kartlarında her yıl özellikle altıncı aydan cariye hesap dökümü yüzde aidat ücreti adı altında bir tutar görürüz.Kredi kart ayda tutarı maksimum kartla da söz konusudur. Fakat banka sürekli olarak müşterisi olanlara, düzenli ödeme yapanların itirazları halinde bu kredi kartı aidat tutarını İade eder. Bankaların hemen hemen hepsinde kredi kartı aidat tutarı söz konusudur.  bu tutar bir çok bankadan farklı rakamlardır. Bankalar arası değişkenlik gösteren aidat ücreti genellikle müşteri itirazı sonucu iptal edilir.

Kredi kartı sahipleri genellikle aidat ücretini gördükleri anda iptal işlemi için başvururlar. Türkiye iş bankası kredi kartı aidat işlemlerinde iade etme durumunun en zor olduğu bankadır.