TEB Kredi Kartı Başvurusu

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Bankası kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? TEB kredi kartı teslim süresi? TEB kredi kartı güncel faiz oranları, TEB bankası kredi kartı kart limiti, TEB kredi kartı aidat ücretleri ile ilgili bilgilerin yer aldığı yazımız.

Teb Bank Kredi Kartı Başvurusu 2020

Dünyada ve ülkemizde son yıllarda kredi kartı kullanımı son derece yaygınlaşmıştır. Bilinçli kullanıldığında ekonomik olarak kredi kartı çok avantajlıdır. Şahısların nakit olarak alışverişlerinde direk para kullanmak yerine daha pratik diye de kullanılmaktadır. Ayrıca bankalarda kredi kartlarını önemli bir ürünleri olarak piyasaya sürüp reklam yapmaktadır. Her banka kredi kartı konusunda farklı özellikler ve promosyonlar uygulamaktadır. Hemen hemen her bankanın farklı özellikli birden fazla kredi kartı bulunmaktadır.

Teb bank ise kredi kartı hizmeti sunan bankalar arasında yer alır. Banka kredi kartı hizmetinde ülkemizde ön sıralarda yer almaktadır. Kredi kartı sahibi olmak ise teb bank şubeleri, TC kimlik no ile kısa mesaj, müşteri hizmetlerini telefon ile arayarak ya da internet bankacılığı ilgili başvuru formu doldurularak gerçekleştirilir. Teb bank kredi kartı başvuru formu doldurularak ve ekine aylık geliri gösteren bordro eklenir. Banka görevlileri tarafında kredi kartı başvurusu değerlendirilir ve başvuru sahibine onay ya da ret olarak bilgi verilir.

Teb Bank web sayfasında kredi kartları ve sunduğu avantajlar ile ilgili ayrıntılı bilgi verilmektedir. Teb bonus kart, Teb She card, Cepteteb kart, Teb Olatınum kart, Teb yıldız priprity kart, Teb özel World elite card, Teb sade kart şeklinde kredi kartları çeşitlenmektedir. Kredi kartı farklılıkları ayrıcalıkları nedeni ile bu şekilde hazırlanmasındandır. Kullanıcılar ihtiyaçları ve gelirleri doğrultusunda istedikleri kredi kartının başvurusunu yapabilirler. Teb banka yetkilileri müşterilerine en uygun kartın ve limitin verilmesi için çalışmaktadır.

Teb bank kredi kartı çeşitlerinde karşımıza çıkanların belirli özellikleri, Teb bonus kart; kullanıcılarına bonus kazandıran ve diledikleri anda nakit para çeki yapılabilecek bir karttır. Teb She card; bnus kart özelliklerine sahip bir kart olup, 200,00TL üzeri giyim, çocuk giyimi ve kozmetik alışverişlerde %5 bonus, kuaför ve güzellik harcamalarınızda ise artı 3 taksit olanağı sağlar. Cepteteb kredi kartı ise sadece özel avantajları olan bir kredi kartıdır. İstenilen avantaj paketi bu karta tanımlanabilmektedir. Teb platınum card ise seçkin ve elit bir kart olup tüm beklentilere cevap verecek özellikte tasarlanmıştır.

  TEB Kredi Kartı Teslim Süresi

TEB kredi kartı teslim süresinde ve Teb kredi kartı işlemlerinde şubeye yapıldığı takdirde aynı gün içerisinde kartın onayı sisteme yansır. Ardından kart sahibine ilgili mesaj iletilir. Banka yetkilileri tarafından kredi kartı ertesi gün kurye ile sahibine gönderilir. Teb kredi kartı sahibi olmak isteyenlere ilgili açıklamalar ekinde kredi kartı teslim edilir. Kredi kartını teslim alan kullanıcı açıklamada belirtildiği şekilde şifre belirler. Arından kredi kartını kullanımına başlayabilir.

 Teb kredi kartı talep eden şube müşterilerine kartın üretilmesi ve teslim edilmesi süresi kısadır. Ortalama olarak 24 saat içerisinde kredi kartı teslimi yapılır. Bu süre resmi tatiller hariç olarak düşünülmelidir. Banka kredi kartı taleplerini en kısa sürede yerine getirmek amaçlı çalışmaktadır.

  TEB Kredi Kartı Faiz Oranları

Kredi kartı kullanıcıları için en önemli konulardan biri de kredi kartı işlemlerinde uygulanan faiz oranlarıdır. Teb bank kredi kartı faiz oranları ve bu oranların değişkenlik durumlarını Teb kredi kartı başvuru formunda açıklamaktadır. Kredi kartı talebinden önce bu faiz oranları ile ilgili bilgi alınmalıdır. Kullanıcılar kredi kartı başvuru formunu okuyarak ve analiz ederek kredi kartı talebinde bulunmalıdır.

Teb bank kredi jkartı işlemlerinde nakit çekim faiz oranı,  gecikme faiz oranı, nakit alışveriş faiz oranı şeklinde açıklamalar bulunur. Kredi kartı başvuru formundaki bu açıklamalar daha sonraki işlemlerde uygulanacak faiz oranlarının neye göre değişeceğini bildirir. Piyasadaki dalgalanmalar sonucu faiz oranları her alanda değişmektedir. Bu değişimler kredi kartı faiz oranlarında da yansıtılmaktadır.

 TEB Kredi Kartı Kart Limiti

Teb kredi kartı talep eden müşterilerine limit konusunda aylık geliri ve bankada bulunan mevduatları analiz eder. Aynı zamanda kredi kartı kullanacak kişinin kredi notu da bu hesaplamada önemli bir faktördür. Teb bank kredi kartı talep eden müşteriler formda belirttikleri aylık geliri belgelemek zorundadır. Fakat müşteri maaş müşterisi ise bir belge ve evrak sunmasına gerek yoktur.

Teb kredi kartı limitlerinde aylık gelirin 1,5 katını aşmayacak şekilde belirler. Kişilerin ödeme imkanları göz önünde bulundurulur. Aksi takdirde ödenmemiş borçlar yüzünden banka da müşteri ile hukuki yollara başvurmak istemez. Kredi kartı teslim alınıp kullanırken kişinin geliri artar ya da bir şekilde mevduata parası aktarılır ise banka otomatik limit artışı önerisi sunar. Kredi kartı sahibinin kabul etmesi durumunda kredi kartı limit artışı gerçekleşir.

 TEB Kredi Kartı Aidat Ücreti

Teb kredi kartı aidat ücreti konusunda her eşit kartta farklı aidat ücreti uygulamaktadır. Yılda bir kez alınan kredi kartı aidat tutarları kart çeşidine ve özelliklerine göre değişmektedir. Bazı kredi kartı çeşitlerinden aidat ücreti tahsil edilmemektedir. Ayrıca kredi kartlarından aidat kesintisi söz konusu olduktan sonra yapılan itirazlarda değerlendirilerek bir sondaki aya ilgili tutar artı olarak yazılır. Teb kredi kartı itirazları için müşteri hizmetlerini aramak yeterlidir.