Şekerbank Kredi Kartı Başvurusu 2020

Şekerbank Kredi Kartı Başvurusu 2020

Günümüzde kredi kartı kullanımı gerek ekonomik koşullar gerekse insanlara sunduğu imkânlarla artmıştır. Şahısların taksitli alışveriş yapma ya da acil nakit ihtiyaçlarını taksitle kredilendirme şansları sunan kredi kartlarını son derece yoğun vaziyette kullandığı görülmektedir. Ülkemizde tüm özel bankaların kendilerine ait farklı özelliklere sahip kredi kartı çeşitleri bulunmaktadır. Kredi kartı ile ihtiyaçların taksitle alınabilmesi, acil nakit ihtiyaçları da taksitli avans kullanılabilmesi, nakit avans çekilebilmesi ve kartta biriken puanlar ile ücretsiz alışveriş yapılabilmesi büyük avantajlardır. Dünyada da ülkemizde olduğu gibi Son derece yoğundur. Kredi kartı kullanımında şahıslar bilinçli bir şekilde hareket edersin faydalarından yararlanabilirler. Fakat nasıl olsa kartlı ediyorum bilinciyle hareket edilirse kredi kartı kişilerin ekonomik olarak çökmesine neden olabilir.

Şekerbank müşterilerine kredi kartı hizmeti sunan bankalardan biridir. Bonus özellikli olarak hazırlanan kredi kartından alışveriş, taksitli alışveriş, nakit avans ve taksitli nakit avans imkânları sunmuştur.  Ayrıca kazanılan bonuslarla bedava alışveriş yapma şansı vardır. Şekerbank bonus kart ile 320.000’e yakın bonus program ortağı ve 375.000 posta yapılacak alışverişlerde %20’lere varan bonus kazanma şansı sunmaktadır. Birçok iş yerinde farklı taksit kendiliğinden Şekerbank bonus kart ile yararlanmak mümkündür.  

Şekerbank bonus kartı sahibi olabilmek için banka şubelerinden kredi kartı başvuru formu doldurarak ya da bankanın internet bankacılığından kredi kartı başvuru bölümünü kullanabilirsiniz. Kredi kartı başvurularında başvuru formunuzdaki bilgilerin tam ve eksiksiz olarak doldurulması gereklidir. Ayrıca şubeden ya da internet bankacılığından başvuru yaparken ilgili formda kredi kartı ile ilgili gerekli açıklamalar mevcuttur. Başvurudan önce talep sahibinin kredi kartı ile ilgili bu açıklamaları okuması gereklidir. Şekerbank kredi kartı talep eden müşterilerine hazırladığı formda kartın kesim tarihinin, alışveriş faizinin, nakit çekim faizinin ve bu faizlerin artma dönemleri ile ilgili açıklamalı bilgi vermektedir. Şekerbank kredi kartı formu dolduran şahıs bu kuralları yasal olarak kabul etmiş sayılır. Kredi kartı kullanmaya başladığı andan itibaren uygulanacak bu faiz oranları ile ilgili daha sonradan itiraz hakkı bulunmamaktadır.

Şekerbank Kredi Kartı Teslim Süresi 2020

Ben kredi kartı başvurusunda bulunanlar başvuru formunun ekine koydukları gelir vergisi karşılığında belirli bir limitli kredi kart sahibi olabilirler. Bankanın ilgili bölüm yetkilileri başvuru formu ve ilgili Evrakı birlikte değerlendirerek kredi kartını üretilmesine karar verirler. Kredi kartı rezillikten sonra 24 saat içerisinde bankanın anlaşmalı olduğu kurye firması kartı sahibine teslim edecektir. Başvuru ile başlayan bu süre toplam 48 saattir.

Şekerbank kredi kartı tesliminde kart sahibine bilgilendirme olarak, kartın kesim tarihi, alışveriş limiti, nakit çekim limiti, kartın toplam kullanılabilir limiti ve şifre belirleme işlemlerini açıklayıcı bir metin gönderir. Arından kart sahibi şifresini müşteri hizmetlerini arayarak otomatik yanıt sistemi ile şifresini belirler ve kartını kullanmaya başlayabilir.

Şekerbank Kredi Kartı Faiz Oranları 2020

Şekerbank bonus özellikli kredi kartı hizmetinde belirli işlemlerde belirli faiz oranları uygular. Bu faiz oranları bilgisini kredi kartı başvuru formunda açıklar. Bankaların hepsinde yapılan faiz oranları zaman zaman piyasadaki faiz oranlarına göre değişikler gösterebilmektedir. Bu değişikliklerin hangi işlemlere bağlı olduğu ile ilgili de banka kredi kartı başvuru formunda bilgi vermektedir. Kredi kartı talebinde bulunan kişiler formu imzaladıktan sonra bu kuralları kabul etmiş sayılır.

Faiz oranları ise gecikme faizi, taksitli avans faiz oranları ve nakit avans faiz oranları şeklindedir. Ortalama kredi kartı işlemlerinde tüm faiz oranları birbirine yakındır. Her bankanın faiz oranı farklıdır. Şekerbank bonus kart sahiplerine bu oran değişikliklerini sistemlerinde uygulamaya başlamadan önce kullanıcılarına bildirir.

Şekerbank Kredi Kartı Kart Limiti 2020

Şekerbank bonus özellikli kredi kartı limiti konusunda bankanın kredi kartı onay yetkilileri karar verir. Bankaya kredi kartı başvurusunda bulunan şahsın daha önceden Şekerbank ile bir çalışması yok ise başvuru formu ekinde verdiği aylık geliri gösteren evrak ile kredi notu değerlendirmesi yapılır. Banka uygun limiti direk karta ekler. Şekerbank ile çalışması söz konusu ise de düzenli ödemeleri ve yine aylık geliri dikkate alınır.

Şekerbank bonus kart sahipleri kartın aylık ödemelerini zamanında yaptıkları takdirde bir süre sonra bankadan limit artış talebinde bulunabilirler. Bu limit artış taleplerini isterlerse şubelerden ya da internet bankacılığından yapabilirler. Genellikle düzenli ödeme yapan müşterilere limit artış talepleri müşteri hizmet yetkilisi tarafından kabul edilmektedir.

Şekerbank Kredi Kartı Aidat Ücreti 2020

Şekerbank bonus özellikli kredi kartında da tüm diğer banka kredi kartlarında olduğu gibi yılda bir kez alınan kredi kartı aidatı vardır. Bu tutar 100 TL ile 200 TL arasında değişmektedir. Çoğunluklar kredi kartı kullanıcıların iptalini istedikleri bu ücretin iptali banka müşteri temsilcileri tarafından yapılmaktadır. Kredi kartı aidat ücret iadesi talep edildi ise banka yetkilileri müşterinin hesap hareketlerine ve kredi kartını kullanım yoğunluğuna göre karar verir. Kredi kartı sahiplerinin ihtiyaçlarına limit yetersizlikleri söz konusu olabilmektedir. Bu durumlar için de Şekerbank’ın müşteri hizmetlerini aramak yeterli olacaktır.