Qnb Finans Bank Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı artık evimizde en az bir tane bulunan önemli bir ihtiyaçtır. Kredi kartı alıp almama konusunda birçok aile alma yönünde inisiyatif kullanmaktadır. Hangi bankadan ve hangi özelliklerde kredi kartı alınacağı oldukça kafa karıştıran bir husustur. Finansbank birçok anlamda kaliteli kredi kartı hizmeti sunmaktadır. Üstelik bu karta başvuru imkanı da oldukça kolaydır. Finans Bank Kredi Kartı Başvurusu bir kaç şekilde yapılabilmektedir.

Şahsen başvuru ile kredi kartı sahibi olmak mümkündür. Bankaya kart talebinde bulunan kişinin form doldurması ile bu kart başvurusu tamamlanmaktadır. İstenilen limitler ve kişisel bilgiler bu form üzerine işlenerek bekleme sürecine geçilir. Talebin uygun görülmesi ile kart sahibine ulaştırılır.

Son zamanlarda en favori olarak kullanılmakta olan Finansbank kredi kartı başvuru şekli internet üzerinden yapılan başvurudur. Bu başvuru zahmetsiz olması sebebiyle tercih edilmektedir. Bankanın kendisine ait site içerisinden ilgili form doldurulur. Bankasın belli konularda bilgi alması için gelen telefon görüşmesi ile başvuru onay sürecine geçilir. Kredi kartının ilgili müşteriye verilmesinde bir sakınca görülmediği takdirde kredi kartı tahsis edilir.

Finans Bank Kredi Kartı Teslim Süresi

Kredi kartının ne kadar sürede teslim edileceği yapılan başvuru şekline göre değişiklik göstermektedir. Bankadan direk olarak yapılan başvuruların sonucu daha erken belli olmaktadır. İnternet üzerinden yapılan başvurulan bankadan direk olarak yapılan başvuruya oranla biraz daha zaman almaktadır. İnternet üzerindeki başvurunun uzun sürmesinin amacı bazı onayların alınması için genel müdürlük tarafından müşterinin aranma sürecidir.

Verilen adreste kredi kartının ne kadarlık bir süre içerisinde teslim edileceğini belirleyen konular arasındadır. Banka şubesinden teslim alınacağı söylenen kredi kartı oldukça rahat bir şekilde gelmesi sebebiyle en hızlı teslim bu adrese yapılmaktadır. Bunun yanı sıra köylerde yaşamakta olan kişilerin kredi kartı başvurusu yaparak adreslerini köy üzerinden göstermeleri süreci oldukça yavaşlatacaktır. Bu şekilde yaklaşık 1 ay süren bir kredi kartı teslim süresi bulunmaktadır. Teslim adresinin şehir içerisinde bulunması oldukça işlemin hızlı yapılmasını sağlayan bir durumdur. Verilen adreste müşterinin bulunmaması da süresini uzatan bir başka konudur.

Finans Bank Kredi Kartı Faiz Oranları

Finansbank kredi kartlarının alış veriş faizleri devlet tarafından verilmiş oranlar üzerinden uygulanmaktadır. Alış verişin yapılması ile satıcıdan belli bir miktar faiz alımı yapılmaktadır. Kart kullanıcısından bu faiz tahsis edilmemektedir. Kart kullanıcısının faiz ödemesi için ödeme tarihinin geçmesi gerekmektedir. Bu ödeme tarihinin geçmesi ile belli bir miktar günlük faiz uygulaması yapılmaktadır. Bu faiz oranları zaman içerisinde değişmekte olan oranlardır.

Kredi kartı faiz oranları da diğer faizlerde olduğu gibi merkez bankası tarafından açıklanan faizler ile alakalı olarak uygulanmaktadır. Bu sebeple sabit bir faiz oranının varlığından bahsetmek mümkün olmayacaktır. Kredi kartı faiz uygulamasını etkileyen bir diğer unsurda asgari ödeme tutarının ödenmesi hususudur. Kredi kartına ait bulunan askeri ödemenin yapılması durumunda işleyecek olan faiz miktarı daha az olmaktadır. Bu tutarın ödenmemesi durumunda daha yüksek bir faiz uygulaması kullanıcıları beklemektedir. Bu ödemenin yapılmamasına ısrar edilmesi durumunda kart kullanıma kapatılacaktır.

Finans Bank Kredi Kartı Kart Limiti

Kredi kartlarında belirli limitler bulunmaktadır. Bu limitlerin belirlenmesinde bazı algoritmaların uygulandığı bilinmektedir. Bu algoritmalar bankaların uygulamasına göre de değişmektedir. Bazı bankalar alınan maaş oranında kredi kartı vermekte, bazı bankalar ise alınan maaşın belli katlarında kredi kartı tahsis etmektedir. Finasbank müşterilerinin kredi puanına bakarak limit belirlemeyi tercih etmekte olan bir bankadır.

Kredi notunu sorunsuz bir müşterinin maksimum kart limitine kadar uzanan bir limit artışı banka tarafından yapılmaktadır. B limit artışı müşterinin talebi doğrultusunda da yapılmaktadır. Müşteri telefon, faks ve benzeri başvuru şekilleri ile kredi kartı limit artışı talep edebilmektedir. Kredi kartı başvurusunun yapıldığı sırada periyodik olarak limit artışının talep edilmesi durumunda banka bu periyotlar içerisinde kredi kartının limitini artırmaktadır.

Bazı durumlarda banka müşteri ile temasa geçerek kredi kartının limitini artırmak istenip istenmediğini de sormaktadır. Onay verilmesi durumunda kredi kartına ait limit artışı yapılmaktadır. Onayın verilmemesi durumunda bu limit artışı yapılmayacaktır.

Finans Bank Kredi Kartı Aidat Ücreti 

Bankalar ile müşteriler arasında en fazla çekişmenin olduğu konu kredi kartlarına ait olan aidat konusudur. Bu konu tüketici hakem heyetine iletilen en yoğun konular arasında bulunmaktadır. Finansbank kredi kartı aidatı almakta olan bir bankadır. Fakat bu aidat belli şartların yerine getirilmesi sonucu alınmamaktadır. Otomatik ödeme talimatı bu yöntemlerden birisi olarak bilinmektedir. Beli sayıda talimatın verilmesi ile kredi kartı aidatı ödemesi yapılmamaktadır.

Bu kart ücretini ödememenin bir başka yolu da belli bir alış veriş sözü vermektir. Bu sözün yerine getirilmesi şartı ile banka müşterilerinden kredi kartı aidatı almamaktadır. Bankanın kredi kartı sözleşmesi içerisinde kart aidatı alınmasına yönelik madde bulunmaktadır. Banka kredi kartını almış bulunan üyelerinden uzun bir süre kart aidatı almamaktadır. Bu sürenin bitmesi ile birlikte kart aidatı talebi olacaktır.