Noterde Kredi Kartı Geçerli Midir?

Bildiğiniz üzere devlet kurumları sadece nakit para ile işlem sağlamaktadır, peki noterlerde aynı şekilde mi yoksa farklılıkları var mıdır? Noterde kredi kartı geçer mi?, noterlerde kredi kartı geçiyor mu? sorularının cevaplarını buradan öğrenebilirsiniz.

Alışveriş yaparken, hizmet alırken hayatımızı kolaylaştıran kredi kartını kullanmayı hepimiz seviyoruz. Cebimizden para çıkmadan, küçücük bir çipin içinde bulunan paralar ve şifre girilerek yapılan ödemeler hem bizlerin işlemlerini hızlandırıyor hemde cebimizden nakit paranın çıkmasını engelliyor. Ayrıca herhangi bir alışverişte para üstünü tam aldım mı?, para üstünü yanlış aldım mı gibi soruları/sorunları ortadan kaldırıyor.

Birçok özel kurum, kuruluş, sektörde kredi kartı kullanılırken şuanda devletin hiç bir kurumunda kredi kartı kullanımı aktif edilmemiştir. Devletin vatandaşlara hizmet etmesi için oluşturduğu kurum/kuruluşlarda işlemlerinizi halletmek için ize bir hizmet bedeli yansıtırlar ve bu hizmet bedelini ödedikten sonra işlemleriniz gerçekleştirirler. Sizlere yansıtılan bedeli sadece nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Noterde Kredi Kartı Geçer Mi? 2020

Noterlerde bir çok işlem yapılmaktadır. Noterler her türlü hukuki işlemleri düzenlemekle uğraşırlar, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında yer alan ve yapılması emredilen bütün hukuki işlemleri noterlik hükmüne göre yaparlar. Gayrimenkul, Araç alım satım sözleşmeleri yaparlar, Onaylama işlemleri yaparlar, tescili gereken işlemleri tesciller, Vekalet işlemlerini kolayca hallederler.

Noterde yapılan her işlemin bir ücreti mevcuttur. Bu ücretler tamamıyla devletin hazinesine gitmektedir. Peki noterde işlem ücretini nasıl ödeyebilirim, kredi kartı ile noterde ödeme gerçekleştirebilir miyim diye soruyorsunuz ama maalesef noterde kredi kartı ile ödeme yapılmaz.

Noterlerde yapılan işlemlerin ücreti sadece nakit parayla ödenir ve ücreti ödediğinize dair bir makbuz alırsınız.

DİKKAT; NOTERLERDE KREDİ KARTI GEÇERSİZDİR.