Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı sahibi olmak ve kullanmak günümüzde hemen hemen her yetişkinin yaptığı bir durumdur. Gerek ekonomik koşullar gerekse avantajları nedeni ile kredi kartı kullanılmaktadır. Ülkemizde ve dünyada son derece yaygın olan kredi kartı için istenilen bankaya başvuru yapmak ve belirli bir aylık gelire sahip olmak yeterlidir. Tüm bankalar müşterilerine özel ayrıcalıklı kredi kartı hizmeti verirler. Kredi kartı kullanıcıları ise taksit ile alışveriş yapmak ya da nakit ihtiyaçlarını taksitle karşılamak için kredi kartı kullanırlar. Bankacılık kanunları ile belirlenen sınırlar içerisinde bankalar bu hizmeti sunmaktadır.

 Kuveyt Türk kredi kartı sunan bankalardan biridir. Kredi kartı sahibi olabilmek için bankada hesap açılışı esnasında kredi kartı başvuru formunu doldurmak yeterlidir. Eğer Kuveyt Türk Bankası’nda hesabınız bulunmuyor veya açtırmak da istemiyorsanız, Sadece kredi kartı başvurusu içinde şubelerden hizmet alabiliriniz. Kuveyt Türk kredi kartı kullanıcılarına harç ödeme kontör yükleme, ek kart, taksitle alışveriş, nakit ihtiyaçlarında taksit imkânı sunmaktadır. Ayrıca kredi kartlarında Kuveyt Türk harcama itiraz sistemini de kart sahiplerine kolaylık olarak sunmaktadır.

 Kuveyt Türk kredi kartları yurt dışına çıkıldığında ki masraflarında da aktif haldedir. Kredi kartı ile yurt dışı alışveriş ve masrafları karşılanabilir. Banka aynı zamanda internet bankacılığı sistemi ile da kredi kartı başvurularını kabul etmektedir. Sağlam kart adı ile Kuveyt Türk kredi kartı hizmeti vermektedir. Banka kullanıcılarına sunduğu kart ile ilgili işlemleri diğer bankalara göre daha hızlı ve daha doğru şekilde lanse etmektedir. Ayrıca sağlam kart asistansa hizmetleri, masterpass kullanımı, bonus puanlar ile kazanma, harcama itirazı ve internetten kredi kartını alışverişe açma ya da kapama hizmetlerini sunar.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Teslim Süresi

Kuveyt Türk kredi kartının başvuru sonrası teslim edilmesi yakalık 48 saattir. Banka şubesinden ya da internet üzerinden yapılan başvurular yetkililer tarafından değerlendirir. Bu değerlendirmede kişinin aylık gelir belgesindeki tutar esas alınır. Kredi kartı onayı tamamlandıktan ve üretildikten sonra anlaşmalı kurye ile kimlik karşılığında kredi kartı sahibine ulaştırılır.

Kuveyt Türk kredi kartı sahibi olanlar taksitli alışveriş ve nakit ihtiyaçlarında düşük faizler ile çözüm bulabilirler. Banka web sayfasında kredi kartı özellikleri açıklamaları yapılmıştır. Kredi kartı tesliminde evraklarda yazan hesap kesim tarihi, ilgili faiz oranları ve kartın şifre işlemleri kullanıcıya bilgi vermek amaçlıdır.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Faiz Oranları

Kuveyt Türk kredi kartı sahiplerine sunduğu avantajlar ile birlikte kredi kartı başvuru formunda faiz oranlarına yer verir. Şubeden ya da internet bankacılığından kredi kartı başvurusu yapılsın ikisinde de banka nakit çekim faiz oranı, gecikme faiz oranı ve alışveriş faiz oranlarını kullanıcılara bildirir.

Piyasaların gidişatına göre değişen faiz oranları kredi kartı işlemlerindeki faiz oranlarını da etkiler. Bu nedenle Kuveyt Türk kredi kartı faiz oranları da zamanla değişiklik göstermektedir. Banka kredi kartı kullanıcılarına bu değişiklikler ile ilgili bilgiyi önceden tarih beyan ederek ulaştırır. Belirli bir tarih yazılarak o tarihten sonrası için faiz oran değişikliği işleme alınır. Kuveyt Türk kredi kartı hizmetlerinde kullanıcılara kolaylıkların yanında faiz oran acıkması da yapan bir bankadır. Ayrıca Kredi kartı başvuru formunda belirtilen maddelerin içeriğinde faiz oran değişiklileri de bulunur. Kredi kartı başvuru formunu imzalayan her kullanıcı bu kuralları kabul etmiş sayılır. Bu nedenle zaman içerisinde meydana gelecek değişimlere itiraz hakkı bulunmamaktadır.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Kart Limiti

Kuveyt Türk kredi kartı hizmetinde kredi kartı başvurusuna ek olarak talep eden kişinin aylık gelini gösteren sgk bordrosunu talep eder. Kişinin aylık geliri ile kredi kartı limitinin orantılı olması gereklidir. Bu amaçla Kuveyt Türk kredi kartı birim yetkilileri belirli bir limitin üzerinde ilk kart alımına onay vermezler. İlk kredi kartı talebinde belirlenen tutar zamanla kişinin gelirinin artması ve banka ile sorunsuz çalışması sonucunda arttırabilir.

Kişiler kredi kartı limitinin yetersiz olması durumunda şube yetkilisine ya da müşteri temsilcisine kredi kartı limit artış talebinde bulunabilir. Bu talep Kuveyt Türk tarafından değerlendirilir. Burada en önemli faktör kişinin kart sahibi olduktan sonra gecikmeden ödemelerini yapması ve diğer bankalarda yüklü miktar borcunun bulunmaması gerektiğidir.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Aidat Ücreti

Kredi kartı hizmeti alan kart sahipleri yılda bir defaya mahsus olmak üzere aidat ücreti öderler. Bankalar genellikle her yıl haziran ayı kredi kartı hesap özetine bu aidatı yansıtırlar. Kuveyt Türk kredi kartı aidatı rakam olarak en düşük olan bankalardan biridir. Bu ücret ortala 80,00TL dır. Diğer bankalardan daha düşük olması nedeni ile Kuveyt Türk kredi kartı daha çok tercih edilir.

Kuveyt Türk ayrıca ticari kartlarda aidat ücretini firmanın bankaya çalışma koşullarına göre kaldırabilir. Bankadan firmaların talep ettikleri işlemlerdeki yoğunluk nedeni ile kredi kartı aidat ücreti işleme alınmaz. Kuveyt Türk aynı zamanda bireysel kredi kartlarında da aidat işleminin iadesini yapar. Kullanıcının itiraz etmesi sonucunda yine çalışma şekli değerlendirir. Bankalar genellikle müşteri kaybetmemek adına bu aidat işlemini bir sonraki ay hesap özetinde artı olarak işletirler.