Kredi Skoru Düşük Olanlara Kredi Kartı Veren Bankalar

Sadece ihtiyaç, taşıt ve konut kredilerinde değil, kredi kartı başvurularında da kredi puanına bakılmaktadır. Bu kapsamda kredi skoru düşük olanlara kredi kartı veren bankalar her zaman araştırma konusu olmuştur. Ayrıca ülkemizdeki kredi kartı kullanıcı sayısı her geçen gün artarken mevcut borçlanmalardan dolayı düşük limitli de olsa kredi kartı alamayan binlerce tüketici bulunmaktadır. Bankalar daha önce yasal takip sürecine girmiş ve sicili bozulmuş kişilere aslında bloke teminatlı kredi kartı seçenekleri sunmaktadır. Haliyle bu bankalardan hızlı bir şekile yeni kredi kartınızı almak için başvuru yapmanız yeterlidir.

Düşük Kredi Puanına Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi skorum düşük kredi kartı alabilir miyim şeklinde soracağınız soruların yanıtları olumludur. Bu kapsamda ilk olarak kredi skorunuz düşük ise bloke teminatlı kredi kartı alabilirsiniz. Pek çok tüketici aslında kredi puanını yükseltmek için bu hizmeti sunan bankalara başvuruda bulunur.

Bloke teminatıyla kredi kartı sunan ve 2020 yılında ciddi bir müşteri kitlesine ulaşan Kuveyt Türk Katılım Bankasının yanı sıra kredi skoru düşük olanlara kredi kartı veren bankalar aşağıdaki gibi sıralanmaktadır;

  • Türkiye Ekonomi Bankası
  • Garanti BBVA
  • İş Bankası
  • QNB Finansbank
  • Akbank
  • Denizbank

Bu bankalar tüketicilere aynı zamanda hızlı kredi kartı veren bankalar olarak bilinir. Yine de kredi skorunuza göre diğer bankalara başvuru hakkınızın olduğunu unutmamakta yarar var.

Akbank, Axess Free kredi kartı için söz konusu hizmeti sunmaktadır. QNB Finansbank CardFinans, Denizbank Bonus kart, İş Bankası Maximum Aidatsız kredi kartı, Garanti BBVA Bonus Flexi, TEB Bonus kart, alabileceğiniz kredi kartı çeşitleri olarak sıralanır.

Kredi Kartı Alabilmek için Kredi Puanım Kaç Olmalı?

Kredi puanı 0-1900 arasındaki değerleri kapsar. Bu yüzden çok riskli, riskli, az riskli ya da güvenilir olarak bu değerler her tüketici için kategorize edilmiştir. Örneğin 0-699 arasında olan tüketiciler bankalardan herhangi bir şekilde hizmet alamaz. Fakat 700-1099 kredi puanına sahip olanlar bloke teminatlı kredi kartı almak için yukarıdaki bankalara başvuruda bulunabilir.

Kredi puanı aslında her banka için büyük önem arz etmektedir. Risk gruplarına göre tüketicileri kategorize eden bu uygulama için sorgulama da yapılmalıdır. Findeks uygulaması üzerinden ücretli kredi notu sorgulama yaparak aylık aksiyonlarınızı alabilirsiniz.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Ne Demek?

Bu kart sisteminden kredi not ortalaması düşük olanlar yararlanabilir. Belirli bir miktarda parayı bankaya bloke ettirerek kredi kartı alabilirsiniz. Örnek olarak, 1500 TL’yi bankadan bloke ettirerek aynı limite sahip bir kredi kartı almanız mümkündür. Bu kartı kullanmak ayrıca kredi skorunun yükselmesini sağlamaktadır. Diğer kartlarda olduğu gibi bu kartta da taksitlendirme imkanı sunulmaktadır. Fakat bu kredi kartında asgari ödeme tutarı yoktur. Kart ekstresine yansıyan borcun aynı ay içinde ödenmesi gerekir.

Kredi kartı limitini belirledikten sonra bazı bankalar limitin yüzde 10’u kadar cari hesaba para yatırılmasını talep eder. Çünkü bu paraya banka tarafından bloke konulmaktadır. Kart başvurusu sırasında normal kart hizmetlerinde olduğu gibi form doldurulur ve başvuru incelenmeye alınır. Genelde kredi skoru düşük olanlara kredi kartı veren bankalar bloke teminatlı kredi kartı konusunda sorun yaşatmadan hizmet sunmaya devam eder.

Kredi Puanı Bankadan Sorgulanabilir mi?

Kredi puanı bankaların ortak bir sisteminden görüntülenmektedir. Haliyle hizmet almak istediğiniz banka şubesine giderek hizmet talep edebilirsiniz. Günümüzde kredi skoru düşük olanlara kredi kartı veren bankalar bu konuda destek vermek istemese de Findeks üzerinden doğrudan sorgulama yapmanız mümkündür.