Kefile Kredi Veren Bankalar 2020

Bankalar kredi puanı düşük olan tüketicilerden çoğu zaman teminat talep etmektedir. Ancak üzerine herhangi bir gayrimenkul olmayan tüketiciler kefille kredi alma yoluna gidebilir. Bu yüzden kefile kredi veren bankalar 2020 listesi araştırılırken birçok bankayla karşılaşmanız mümkündür. Vatandaşlara kolay kredi veren bankalar sicili bozuk olanlar için bu süreci olumsuz değerlendirir. Yani kefil bulunsa bile kefilin de kredi puanı yüksek olmalıdır.

Kredi ya da kredi kartı taleplerinizi bankaya iletmeden önce Findeks üzerinden kredi puanınızı sorgulamanızda yarar var. 0’dan başlayan ve 1900’e kadar devam kredi skoru, bankalardan hizmet alabilmeniz için kontrol edilen en önemli kriterdir. Günümüzde sorunsuz bir şekilde bankalardan kredi ya da hizmet alabilmek için puanın en az 1,500 olması gerekiyor. Daha düşük puanlamaya sahip olanlardan kefil talep edildiği bilinmektedir.

Kefil ile Kredi Şartları Nelerdir?

Her zaman kefile kredi veren bankalar 2020 listesi merak edilmektedir. Çünkü tüketiciler hızlı kredi alabilmek ya da acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına bu süreci araştırmaktadır. Bankalara kefil göstererek kredi almanız mümkün olduğu için birtakım şartlara da uyum sağlamanız gerekir. Öncelikle kefil göstereceğiniz kişinin en az memur olması ve gelirini belgeliyor olması şarttır. Aslında memur kriteri her bankada geçerli olmayabilir. En önemli durum, gelirin belgelenmesidir.

Bankadan kredi çekebilmek için göstereceğiniz kefilin kredi notu en düşük 1,500 olmalıdır. Borcun sizden tahsil edilememesi halinde kefile uygulanacak haciz nedeniyle bu konunun en başında bilinmesinde yarar var. Yani kredi borcu ödenmediğinde krediyi çeken değil, krediye kefil olandan borç tahsil edilir. Kefil uygulaması dışında ipotek gösterme yoluna da gidebilirsiniz. Üzerinize ait bir taşınmaz var ise bankaya gösterebilir ve gayrimenkulün yaklaşık yüzde 80’ine kadar kredi alabilirsiniz.

Kefil Gösterene Kredi Veren Bankalar

Kefil gösterene kredi veren bankalar;

  • Yapı Kredi
  • Fibabanka
  • İş Bankası
  • Garanti BBVA
  • Denizbank
  • Halkbank
  • Akbank
  • QNB Finansbank şeklinde sıralanmaktadır.

Bu bankalarına her biri kefile kredi verirken faiz oranlarını da güncellemektedir.

Yapı Kredi Bankası

100 bin TL’ye kadar 60 ay vadeli kefile kredi veren bankalar 2020 listesinde yer alan Yapı Kredide faiz oranları yüzde 1,60’dan başlar. Ancak bu faizlerin aylık ya da dönemsel olarak güncellendiği unutulmamalıdır.

Fibabanka

50 bin TL’ye kadar 60 ay vadeli kefil kredisi veren Fibabanka’da faiz oranları ortalama yüzde 1,40’dan başlar. Gelir belgesi göstermeden sadece kefille Fibabanka’dan kredi alabilirsiniz.

İş Bankası Kefil Kredisi

60 ay vadeye kadar 30 bin TL limitli kredi alabilmek için İş Bankası şubelerine başvurabilirsiniz. Normalde düşük faizle kredi veren bu bankanın kefil kredisi yüzde 1’in üzerindedir.

Garanti BBVA Kefil Kredisi

25 bin TL’ye kadar 60 ay vadeli kefil kredisi alabileceğiniz Garanti BBVA, üst limit olarak 100 bin TL kredi sunmaktadır. Kredi başvurusu için kefilin gelir belgesiyle en yakın banka şubesine gitmeniz yeterlidir.

Denizbank Kefil Kredisi

55 bin TL’ye kadar yine 60 ay vadeli kefil kredisi almak için Denizbank şubelerine gidebilirsiniz. Ancak bu bankada faiz oranları diğer bankalara oranla yüksek olabilir.

Halkbank Kefil Kredisi

60 ay vadeli ve daha düşük miktarlı kefile kredi veren bankalar 2020 listesinde bulunan Halkbank, süreci başarılı bir şekilde yönetmektedir. Üstelik kefilsiz kredilerde oldukça düşük faizle kredi veren bir kamu bankası olan Halkbankası, sunduğu diğer kampanyalarla adından sıkça söz ettirmektedir.

QNB Finansbank Kefil Kredisi

35 bin TL’ye kadar 60 ay vadeli ve belirli dönemlerde 3 ay ertelemeli kefil kredisi almak isteyenler Finansbank şubelerine kefil ile beraber başvuru yapabilir.