Kefil ile Kredi Veren Bankalar, Kefille Kredi Başvurusu

Kefil ile kredi veren bankalar vatandaşlara kredi alma konusunda büyük bir inisiyatif tanımaktadır. Kredi başvurusu yapıp onay alamayanlar, kredi almakta zorluk yaşayan kişiler kefil ile kredi yöntemi ile bankalardan kolayca ihtiyacı kadar kredi çekebilecek.

Kefil ile kredi yönteminden faydalanıp kredi çekmek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey kredi notu yüksek, güvenilir bir kefil bulmak olacaktır.

Kefil şartıyla kredi veren bankalar sizin aksattığınız ödemeleri başvuru esnasında kefil olarak başvuru formuna imza atan kişiden temin edecektir.

Kefille Kredi Veren Bankalar?

Kefille kredi veren bankalar, kredi notu düşük, kredi sicilinde sorun yaşayan, daha önce yasal takibe alınmış kişiler tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Eğer kredi çekme konusunda sorun yaşıyorsanız bir adet kefil ile kredi çekebilirsiniz.

Kredi çekmemde bana kefil olacak kişiyi buldum, hangi bankalardan kefil ile kredi çekebilirim? Diyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Kredi çekerken size kefil olacak kişinin bankalar tarafından belirlenen kefil şartları sözleşmesine uygun olup olmaması da önemlidir. Size kefil olacak kişinin bu şartları yerine getirmesi gerekmektedir.

Kefil Şartları Nelerdir?

Kefil şartları, bankadan bankaya göre değişiklik gösterebilir. Her banka farklı bir şart sunabilir ama bütün bankaların ortak bir şartı mevcut o da şudur; Kefil olacak kişinin herhangi bir yasal takip sürecine girmemesi gerekmektedir, kefil olan kişinin aylık aktif geliri olmalıdır, kefil olan kişi Türk vatandaşı olmalıdır gibi kefil şartları koşullandırabiliyorlar.

Kefil şartlarına uygun olmayan kefil hiçbir şekilde kabul edilemez ve adınıza yapmış olduğunuz kredi başvurusu iptal olur.

Kefil ile Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kefil ile kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, alttaki sıraladığımız bankaları tercih edebilirsiniz. Eğer kefilinizin kefillik şartları sözleşmesine göre uygun kişiyse, kefil ile kredi başvurunuzu bankaların şubelerine giderek yapabilirsiniz.

  • Garani BBVA
  • Fibabanka
  • Akbank
  • Yapı kredi

Yukarıdaki sıralanmış olan bankalardan kefil ile kredi başvurusunu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Garanti BBVA Bankası Kefille Kredi Başvuru

Garanti bankası kefille kredi başvurusu, en yakın Garanti Bankası şubesine giderek kolayca başvuru yapabilirsiniz. En yakın garanti bankası şubesine giderken yanınızda nüfus cüzdanınızı götürmeyi unutmayın.

Fibabanka Kefille Kredi Başvurusu

Fibabanka kefille kredi başvurusu için evinize veya iş yerinize yakın olan fibabanka şubesine giderek oradaki çalışana kredi başvurusu yapmak istiyorum dediğinizde sizlere yardımcı olacaktır.

Akbank Kefille Kredi Başvurusu

Akbank kefille kredi başvurusu yapmak için; Akbank şubelerine veya internet, mobil şubelerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Yapı kredi Kefille Kredi Başvurusu

Yapı kredi kefille kredi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, konumuna yakın olan yapı kredi bankası şubelerine giderek basit bir şekilde kefille kredi başvuru yapabilir.