İpotekli Tüketici Kredisi Veren Bankalar 2020

İpotekli krediler, bankaların kara listesinde olan tüketiciler için sunulmaktadır. Kara listede olan tüketicilerin kredi skoru da düşük olacağı için herhangi bir bankacılık hizmetinden yararlanmaları mümkün değildir. Fakat ipotekli tüketici kredisi veren bankalar sayesinde artık herkes kredi başvurularına olumlu yanıt alabilir. Elbette bu kredi için bankaların birtakım şart ve kurallarına göre hareket edilmelidir. Yani ipotek edebileceğiniz bir gayrimenkulün olması şarttır. Sonuç olarak yine de kredi verme inisiyatifi sadece bankadadır ve ipotek gösterilecek gayrimenkulün krediyi karşılamaması halinde yeniden olumsuz yanıtlar alınabilir.

İpotekli Kredi Veren Bankalar Listesi

İpotekli krediler konut ve ihtiyaç kredisi için sunulmaktadır. Araç kredisinde ise zaten satın alınacak araç rehin olarak gösterildiği için bu süreç uygulanmaz. O halde ipotekli tüketici kredisi veren bankalar listesi;

 • Garanti Bankası
 • TEB
 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • HSBC
 • Denizbank
 • QNB Finansbank
 • İş Bankası
 • Halkbank olarak sıralanmaktadır.

Ziraat genel ihtiyaçlar için %80 oranında kredi verirken Vakıfbank ipotek karşılığında taksitli kredi imkanı tanır. Garanti BBVA ise evini gösterene mortgage verirken, İş Bankası 60 ay vadeye kadar, QNB Finansbank ise 120 ay vadeye kadar kredi sunmaktadır.

Halkbank İpotekli Kredi ve Özellikleri

Konut teminatı karşılığında kullanabileceğiniz Halkbank ipotek kredisinde yüksek tutarlar sunulabilir. Ayrıca ipotek edilecek konutun ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar hizmet alınmaktadır. En çok 48 ay vadeye kadar alınabilen bu kredide faiz oranları ortalama yüzde 1,50’den başlar. Haliyle ipotekli tüketici kredisi veren bankalar arasında Halkbank’ın çokça tercih edildiği bilinmektedir.

Ziraat İpotekli Kredi ve Özellikleri

Yüksek tutarlı acil nakit ihtiyaçlarınız için Ziraat şubelerini ziyaret edebilirsiniz. 60 ay vadeye kadar teminatlı kredi sunan Ziraat Bankası, ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar kredi olanağı verir. Ayrıca krediye konu olan gayrimenkulün ipotek tesis edilmesinin yanı sıra bazı ek teminatlar da talep edilebilir.

Vakıfbank Teminatlı Kredi

48 ay vadeye kadar Vakıfbank’tan da ipotek kredisi alabilirsiniz. Ayrıca geri ödemelerinizi 3 ay arayla yapabilir ve kredi sırasında hayat sigortasından da faydalanabilirsiniz.

Denizbank Konut Teminatlı Tüketici Kredisi

48 ay vadeye kadar yüksek tutarlı limitler için konut ipotek ederek Denizbank’tan tüketici kredisi alabilirsiniz. Ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar kredi veren Denizbank’ta faiz oranları da değişkendir.

İş Bankası Teminatlı Kredi

Günümüzde ipotekli tüketici kredisi veren bankalar arasında yerini alan İş Bankası, konutun ekspertiz değerinin yüzde 50’sine kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. Ayrıca arsa ipoteği göstererek de İş Bankasından ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.

Garanti BBVA İpotek Kredisi

60 ay vadeye kadar ipotek kredisi almak için Garanti BBVA şubelerini ziyaret edebilirsiniz. TL cinsinden alınabilecek bu kredinin geri ödemeleri sabit faizlidir.

QNB Finansbank Teminatlı Kredi

120 ay vadeye kadar ipotekli tüketici kredisi veren bankalar arasında olan QNB Finansbank, son zamanların en uygun kredi fırsatlarını da sunmaya devam etmektedir. 1 milyon TL’ye kadar bu bankadan hizmet alınabildiği de unutulmamalıdır.

HSBC İpotek Kredisi

60 ay vadeye kadar acil nakit ipotek kredisi alabileceğiniz HSBC’den ikamet ettiğiniz konutu teminat göstermeniz yeterlidir.

Sıraladığımız tüm bu bankalar ipotekli kredi verirken bazı belgeler de talep eder. Bunlar;

 • Son aya ait SGK bildirgesi
 • Nüfus cüzdanı
 • Gelir belgesi
 • İkamet edilen ya da sahip olunan konutun tapu fotokopisi
 • İşletme sahiplerinden ticaret sicil gazetesi
 • Son döneme ait telefon, doğalgaz ya da su faturası şeklinde sıralanmaktadır.