İNG İhtiyaç Kredisi Hesaplama ve Başvurusu

İNG ihtiyaç kredisi hesaplama konusunda detaylı bilgiler paylaşacağımız bu yazımızda güncel faiz oranları ve başvuru şartlarını da sizlere aktarıyor olacağız. Öncelikle ülkemizdeki özel bankalar arasında olan İNG’de yılın belirli dönemlerinde 3 ay ertelemeli tüketici kredisi kampanyaları başlatılmaktadır. Ayrıca 60 ay vadeye kadar düşük faizli kredi alabileceğiniz İNG Bank’ta aylık taksit miktarları da bütçenize uygun olarak sunulmaktadır. Banka müşterileri şubeye gitmeden mobil uygulama ya da internet bankacılığı üzerinden başvuru yaparken ilk defa hizmet alacak olanlar da şubeye giderek başvuru belgelerini paylaşmak zorundadır. İpotekle kredi seçeneği de sunan İNG’den aynı zamanda kefille kredi alma şansınız bulunuyor.

İNG Kredi Hesaplama

İNG Bank 2020 yılında en iyi faiz oranı olarak yüzde 0,79 üzerinden hizmet vermektedir. 10 bin TL için vadelere göre aylık taksit miktarı;

  • 12 ay vadede 886 TL
  • 36 ay vadede 329 TL
  • 48 ay vadede 260 TL
  • 60 ay vadede 219 TL olacaktır.

Faiz oranı düşük olduğu için aylık taksit miktarı da düşük olan İNG Bank’ta yine 10 bin TL için 12 ay vadede toplam miktar 10,679 TL’dir. 36 ay vadede 11,902 TL olan toplam geri ödeme 48 ay vadede 12,546 TL olacaktır. Son olarak 60 ay vadeli 0,79 faizli 10 bin TL için 13,210 TL geri ödeme yapılır. Görüldüğü üzere İNG ihtiyaç kredisi hesaplama sürecinde son derece düşük taksit ve geri ödeme tutarları söz konusudur.

Bankadan 50 bin TL kredi almak isteyenler de yine 0,79 faiz oranından yararlanmaktadır. 12 ay vadede aylık 4,428 TL taksit ve 53,394 TL toplam geri ödemesi bulunan İNG Bankta 24 ay vadede aylık 2,339 TL ödeme yapılır. Bu vadede 56,399 TL geri ödeme yapılacaktır. Son olarak 36 ay vadede aylık 1,646 TL taksit öderken toplam geri ödeme 59,511 TL’dir.

İNG Kredi Başvurusu Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

İNG’den kredi başvurusu yapmadan önce kredi puanınızı sorgulamanız gerekir. Çünkü bu banka düşük kredi skoruna kredi avantajı sunmamaktadır. Genelde yüksek skorlu tüketicilere anında kredi veren İNG, kendi müşterilerine özel faiz oranlarıyla da dikkat çekiyor.

İNG ihtiyaç kredisi hesaplama yaptıktan sonra başvuru aşamasında tüketicinin 18 yaşından büyük olması gerekiyor. Ayrıca daha önce bankalarla herhangi bir sorun yaşamamış olmanız da şarttır. Gelirinizi resmi olarak belgeleyebiliyorsanız en yakın İNG şubesinden kredi alabilirsiniz. Son olarak ipotek vermek isteyen tüketiciler arasından evli olanların eş rızasını yazılı olarak alması ve bankaya sunması gerekmektedir.

En çok 60 ay vadeye kadar tüketici kredisi sunan bu bankadan hizmet almadan önce bütçenize uygun kredi tutarını belirlemeniz gerekiyor. Ayrıca ödemeniz gereken aylık tutarı ve toplam geri ödemeyi de kontrol etmenizde yarar var. Şubede dolduracağınız başvuru formundaki bilgileri eksiksiz olarak tamamladıktan hemen sonra istenen evrakları hazırlayarak aynı gün içinde kredi alabilirsiniz.

İNG Bank İhtiyaç Kredisi Başvuru Evrakları

Başvuru sürecinde bankanın talep ettiği bazı belgeler vardır. Yani İNG ihtiyaç kredisi hesaplama yaptıktan sonra aşağıdaki evrakları bankaya sunmalı ve kredi sözleşmesini imzalayarak hizmet almalısınız. Bu evraklar;

  • Özel sektör çalışanları ve memurlar için maaş bordrosu
  • Emekliler için emekli aylık dökümü
  • Çiftçiler için arazi tapu fotokopisi
  • Kira geliri olanlar için tapu belgesi
  • Şirket ortakları için güncel vergi levhası ve diğer evraklar şeklindedir.

Gelir belgesi göstermeyen tüketicilere ihtiyaç kredisi sunulmaz. Aslında bu süreç her banka için geçerlidir. Ayrıca İNG ihtiyaç kredisi hesaplama yaparken en düşük faiz oranıyla beraber masraf kalemlerini de bankadan öğrenmenizde yarar var. Son olarak kimlik belgesi ve nüfus cüzdanıyla başvuru yapabilir ve anında kredi alabilirsiniz.