İng Bank Kredi Kartı Başvurusu

İNG bank kredi kartı başvuru işlemleri başlatılmadan önce kartın özelliklerini detaylıca araştırılması  tavsiye edilmektedir. Kart özellikleri ve avantajlarının yanı sıra, kredi kartlarının çeşitlerini de bu yazı içerisinde sıralanacaktır. Kredi kartları özelliklerine ve hitap ettiği kesime göre değişmektedir. Aidatsız kredi kartları, ev hanımlarına verilen kredi kartları, memurlara hitap eden kredi kartları ve öğrenciye sunulan kredi kartları bulunmaktadır. Ayrıca kart başvurusu oldukça hızlı bir şekilde 5 dakika gibi bir süre zarfında onaylanıp hemen şubeden kartı teslim almak mümkündür.

Kartların her birinin kendisine göre özellikleri bulunmaktadır. Bu kartların hepsinde bulunan bazı özelliklerde vardır. Bunları incelemek gerekirse;

  •  ING kredi kartının taksitli nakit avans özelliği tüm kredi kartlarında bulunmaktadır.. Bu işlemin faiz oranı %1,84 ı ve 12 ay vadede ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
  • Tüm kredi kartlarında Nakit avans olarak bilinen işlemin limiti karta tanımlanan limitle aynı olacak şekilde ayarlanmaktadır..
  • Kredi kartı başvurusu yapmak için şubelere gidilmesi  veya müşteri hizmetleri ile irtibat kurulması gerekmektedir.
  • Nakit avans kullanılması durumunda  kredi kartınıza bağlı olan vadesiz TL hesabınıza çekilen tutar yatırılmaktadır. Bu durumun olmaması halinde  ATM’ler üzerinden tek seferliğine mahsus olacak şekilde verdiği tutar ile sınırlı olmaktadır.
  • JET Avans özelliği tüm kredi kartlarında bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde sayesin de masrafsız ve işletim ücreti bulunmadan hemen 500 TL nakit avans çekilmesi mümkün olmaktadır..
  • JET avanstan faydalanmak isteyen kullanıcılar sahip oldukları kredi kartının üzerinde bulunan son 4 hanesini yazarak 2205’e SMS göndermeniz gerekmektedir.
  • JET avans kullanımı en fazla taksit vadesi 9 ay’dır.
  • Peşin yapılmış bulunan alışverişlerinizi ING Kredi Kartı ile tek çekim yapılmış olsa bile sizin için kendi bünyesinde taksitlendirir.
  • Peşin yapılmış bulunan alışverişlerinizi 12 aya kadar tüm kredi kartları ile taksitlendirebilirsiniz.
  • Yapılan tüm alış verişler ve harcamalar üst üste taksit uygulanmaz..

İng Bank Kredi Kartı Teslim Süresi

Kredi kartının banka içerisinde talep edilmesi durumunda genel merkezden gelen onay ile birlikte kartın hemen basılması sağlanmaktadır. Bazı durumlarda bankalar müşteri ile ilgili bazı araştırmaları yapmaları gerekmektedir. Bu durumlarda kartın gelme süresi biraz uzamaktadır. Bu süre zaman zaman 1 aya kadar uzadığı olmaktadır.

İng Bank Kredi Kartı Faiz oranları

Bu bankaya ait olan kredi kartları içerisinde faiz ile ilgili bir farklılık bulunmamaktadır. Tüm kartların faiz tutarları şuan için 1,83 oranındadır. Bu durum zaman içerisinde değişim gösterebilmektedir. Banka bazı zamanlarda tüm kredi kartlarının kredi faiz oranların düşürmektedir. Bu durum merkez bankasının faiz kararları ile alakalıdır. Son zamanlarda 2 kere merkez bankası kredi faizlerini düşürmüştür. Bu durum ile birlikte banka da kredi kartı faiz oranlarını aşağı çekmiştir.

İng Bank Kredi Kartı Kart Limiti

Banka kredi kartlarını belli limitler ile kısıtlanmıştır. Her kartın kendisine ait özellikleri bulunduğu gibi limitleri de oldukça farklıdır. Bu kartların limitleri kart özelliği olarak karşımıza çıksa da aslında müşterinin risk durumu ile alakalı durumlardır. Müşterinin risk durumunun yüksek olması durumunda bu limit aşağıda risk durumunun aşağıda bulunması durumunda ise limitler daha yukarıda bulunmaktadır.

Kredi kartı kullanımını düzenli bulunması durumunda bankalar müşterilerinin kredi kartı limitlerini artırmayı teklif etmektedirler. Bu durum önceden yapılmış anlaşmaya göre otomatik olarak da yapılmaktadır. Anlaşma içerisinde bu şekilde bir yükseltme işlemi bulunmuyor ise banka tarafından onay alınması ile bu limit artırılabilir. Bu durumun dışında müşteri tarafından da bu limitlerin artırılması istenebilir. Bu talep yazılı veya sözlü olarak iletilebilir. Müşterinin gelir durumu ve risk durumu değerlendirilerek bu limit artışı uygun görülür. Bu durumun tam aksi olan durumlarda yaşanmaktadır. Talep edilmesi durumunda kredi kartının limitinin artmaması da olası durumlar arasında yer almaktadır.

Müşteri bu talebinin olumsuz görülmesi üzerine bir müddet sonra tekrar talep de bulunabilir. Müşterinin gelir durumunun arması ve benzeri gelişmelerin yaşanması durumunda bu durum ispatlanması halinde limit artışı sağlanacaktır. Limitlerin artması için bankalar ile olan ilişkilerin iyi olması şartı aranmaktadır. Bir önceki ayın asgari tutarının yatırılmaması durumunda bu şekilde birn talep uygun görülmeyecektir.

İng Bank Kredi Kartı Aidat Ücreti 

İng bonus Kart: İNG Kredi Kartları ile yapılmış bulunan booking.com harcamalarını yüzde 4 ü bu kartı kullanılması halinde karşılanmaktadır. Bu kartın kullanılması durumunda Sabiha Gökçen ISG Lounge’da geçerli bulunan yüzde 50 bin indirim bulunmaktadır. Bu kartı kullanmanın yıllık bedeli 102 TL olarak belirlenmiştir.


Ing Bonus Platinum kartının kullanımının yılık ücreti 118 TL olarak belirlenmiştir.

Pegasus Plus Premium Kart kullanılmasının yıllık bedeli ise 159 TL olarak belirlenmiştir.

Pegasus Plus Classic Kart kullanımının yıllık ücreti 59 TL olarak belirlenmiştir.

Tüm kredi kartlarına ait bulunmakta bir yıllık ücret bulunmaktadır. Bu duruma itiraz eden müşterilerin sayısı oldukça da fazladır. Bu duruma yapılan itirazlar zaman zaman karşılık bulan itirazlar olmuştur. Kimi zaman belli kriterler sunarak bu kart ücretleri talep edilmemektedir. Belli bir sene bu kartlardan birisinin kullanılması durumunda bu kart ücretlerinin iptal edildiği gözlemlenmektedir.