Hastanelerde Kredi Kartı Geçerli Midir?

Hastanelerde kredi kartı geçerli mi? Özel veya Devlet hastanelerinde kredi kartı geçiyor mu? Bu sorular kredi kartı kullanımı yaygınlaştıkça daha fazla sorulmaya başlıyor işte sizlere en doğru cevaplar. 

Hastanelerde Kredi Kartı Geçerlimi ? 

Gündelik hayatımızda mecburen kalabalık ortamlarda yaşantımızı sürdürüyoruz bu kalabalık ortamlarda hastalık kapma yani hasta olma hızımız daha çok artıyor. Hasta olduğumuz her zaman hastanelerin yolunu tutarız. Hastanelerde yapılan her işlem için bizlerden ücret talep ederler. Yapılan işlemlerin ücretini eskiden sadece nakit ödeme olarak yapabilirken şimdilerde ise kredi kartı, banka kartı ile pos cihazlarından ödemesini yapabiliyoruz. 

Herhangi bir sosyal güvencesi SSK ve Bağkuru olmayan kişiler ceplerinden veya kredi kartlarından daha çok para çıkacağı kesindir fakat SSK yada Bağkuru olan sosyal güvenceye sahip olan kişilerin hastane masraflarının bir çoğunu devlet karşılamaktadır. 

Hastanelerde yapılan işlemlerin masrafını hastaneden taburcu olurken veya bir reçeteniz varsa eczanelerden ilaç alımı sırasında hastane masraflarınızı nakit veya kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

Devlet Hastanesinde Kredi Kartı Geçerli Midir? 

Hasta olup hastane yolunu tutan kişilerin siğortası veya bağkuru varsa devlet hastanelerine ücret ödemez tamamen ücretsiz bir şekilde yararlanır fakat hiç bir sosyal güvencesi olmayan siğortasız ve bağkursuz kişiler için bu durum biraz üzücüdür çünkü devlet hastanesinde yapılan işlemlerin bütün masraflarını kendi cebinden ödemek zorundadır. Peki devlet hastanesinde hastane masraflarımı kredi kartı ile ödeyebilir miyim? diyen kişiler tabi ki hastane masraflarınızı kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. 

Özel Hastanelerde Kredi Kartı Geçiyor Mu ? 

Hasta olduğunuzda tercih edebileceğiniz iki çeşit hastane vardır. Bunlardan birisi devlet hastanesi diğeri ise özel hastanelerdir. Özel hastaneler devlet hastanelerine göre daha kapsamlı hizmet vermektedir. Devlet hastanelerinde sıra beklemek yerine özel hastanede hemen muayne olup tedavi görebilirsiniz. 

Devlet hastaneleri siğortası veya bağkuru olan kişilere ücretsiz hizmet verirken özel hastanelerde her işlemin bir ücreti vardır. Özel hastanede her şey ücretlidir. 

Özel hastenelerde muayne gören hastalar kesinlikle muayne ücreti ödemektedir peki özel hastanelerde ödeme sırasında kredi kartı kullanabilir miyim? diye soracak olursanız tabi ki özel hastanelerde kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. 

Özel Hastanelerde Kredi Kartı ile Ödeme Yapıp Taksitlendirebilir Miyim? 

Özel hastanelerde kredi kartı ile ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Özel hastaneler anlaşmalı olduğu bankaların pos cihazlarını kullanmaktadır. Özel hastanelerin bankalarla olan anlaşmalarında taksitlendirme seçeneği varsa özel hastanede kredi kartınızla yapacağınız ödemenizde ödeme tutarını taksitlendirebilirsiniz fakat her özel hastanede taksitlendirme seçeneği yoktur. Hastanelerin bankalar ile anlaşmasına göre bu işlem yapılabilir veya yapılamaz.