Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu 2020

Garanti bankası kredi kartı başvurusu şubelerden veya internet bankacılığından ya da garanti mobilden yapılabilmektedir. Daha önce garanti bankası ile çalışmamış bir kişi kredi kartı başvurusunu şubeden aylık gelirini gösteren evrak ile yapabilmektedir. Kredi kartı başvuru formu kişisel bilgileri, adresin, aylık gelirinin, oturulan evin kira ve sahiplik durumunu, bakmakla yükümlü olduğu kişiler dahil birçok bilgiyi içermektedir. Bu bilgiler eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Aylık maaş bordrosu eklenerek şubeye teslim edilmelidir. Banka şubesinin ilgili görevleri kredi kartı başvurusunu değerlendirerek karar verirler. Sonuç ise başvuru sahibine kısa mesaj ve mail yoluyla iletilir

Garanti bankası bonus kart kredi kartı adı ile müşterilerine çeşitli imkânlar sunmaktadır. Banka birden fazla kart işte ile müşterilerine birbirinden farklı özellikleri sunar. Anlaşmalı olduğu birçok firma ve kurumdan müşterilerine özel taksit, indirim, bedava seyahat gibi birçok imkân sağlar. Aynı zamanda garanti bankası kredi kartı yurtdışında da geçerli olan bir kart türüdür. Diğer bankalardan farklı bir takım özel imkânları olan çeşitli kartları müşterilerine garanti bankası sunar. Özellikli kartlara teslim almak için veya sahip olmak için müşterileri belirli şartlar sunulur. Banka müşterileri arasında alışveriş tutarları, bankadaki mevduatılar, yapılan işlemler sonunda ödemelerin düzeni analizi sonucu müşterilerine farklı özellikli kartları kendisi üretir. Bireysel şube yetkilisi veya kurumsal müşteri iseniz kurumsal temsilcimiz sizi arayarak banka mı size daha uygun bir kart sunmaktadır diye bildirir.

American Express card, garanti bankası müşterilerine sunduğu dünyanın en prestijli kredi kartı diye lanse ettiği bir kredi kartı türüdür. Bu kart ile banka müşterilerini hayatımızı ayrıcalıklı yaşayın sloganı ile hitap eder. Birden fazla kredi kartı türü bunun garanti Bankası’nın aynı zamanda Türk hava yolları ile anlaşması bulunur. Bu anlaşma karşılığı Türk hava yolları uçuşlarını kart sahipleri belirli şartlara göre ücretsiz yapabilmektedir.

Garanti Bankası Kredi Kartı Teslim Süresi

Garanti bankası kredi kartı başvurusu ardından banka yetkilileri kredi kartı başvurusunu değerlendirir. Bu değerlendirmede kişinin garanti bankası ile daha önceden yaptığı çalışmalar dikkate alınır. Aynı zamanda şahsın geliri ve bu gelire karşılık olarak talep ettiği kredi kart limiti değerlendirilir. Bütün bu kriterleri analiz edildikten sonra kredi kartın onayı ya da reddi gerçekleşir. Garanti bankası kredi kartı başvurusu onaylandıktan sonra başvuru sahibine kısa mesaj ve elektronik posta yoluyla bilgi verilir

Kredi kartı başvurularında onay ardından garanti bankası 24 saat içeresinde kredi kartının üretim işlemini gerçekleştirir. Anlaşmalı olduğu kurye firması ile kredi kartını kart sahibine ulaştırır. Yeni kredi kartı alan kişilerde teslim esnasında verilen zarfta kredi kartı şifre belirleme açıklamaları bulunur. Aynı zamanda aldıkları kartın limiti ve Faiz oranları bilgisi yer alır.           

Garanti Bankası Kredi Kartı Faiz Oranları

Kredi kartı işlemlerinde alışverişte faiz oranı uygulanması da nakit çekimlerde faizler devreye girer. Bu faiz oranları kredi kartı tesliminde verilen evrakta yer alır. Piyasa koşullarının değişmesinden dolayı meydana gelecek faiz oranı değişikliklerin bankalar tarafından müşterilere bildirilir. Garanti Bankası da kredi kartı faiz oranları açısından ortalama sistem uygular. Kredi kartı başvuru formunda bu faiz oran bilgisi yer alır. Aynı zamanda kredi kartı başvuru formunda faiz oranlarındaki değişikliğin Nelere bağlı olarak gerçekleşeceğini açıklamıştır.

Garanti Bankası’ndan kredi kart sahibi olmak isteyenler formu doldururken yazılı olan tüm şartları okuyabilir ve bunlara göre kartı sahibi olabilirler. Kredi kartı kullanırken banka ile sorun yaşamamak adına tüm bu açıklamaların okunması ve analiz edilmesi bu şekilde imzalanması gerekmektedir. Bankacılık kanunları gereği garanti Bankası da müşterilerine faiz oranı artışlarını önceden tarih belirterek bildirir.

Garanti Bankası Kredi Kartı Kart Limiti

Garanti bankası kredi kartı müşterilerine limit olarak müşterinin maaşının yani aylık geliri ortalama 1.50 katı limit belirler. Bu limit kredi kartı talep eden müşterinin belgeledi aylık geliri esas alınarak gerçekleştirilir. Müşterilerin talebi halinde kredi kartı limit artışı söz konusudur. Bu limit artışı ilgili banka görevleri tarafından değerlendirilir, müşterinin Kart sahibi olduktan sonraki düzenli ödemeleri dikkate alınır ve sonucunda kredi kart limiti artışı gerçekleşir.

Garanti bankası kredi kartı sahibi olanlar otomatik olarak limit artışı ile de karşılaşabilir. Banka görevleri ilgili bölümdeki personeller kredi kartı ödemelerini düzgün yapan geliri artmış müşterilerine otomatik limit artış teklifinde bulunurlar. Şahıslar diledikleri taktirde bu limit artışı kabul edebilir veya iptal ettirebilirler.

Garanti Bankası Kredi Kartı Aidat Ücreti

Garanti bankası bonus kart müşterileri yılda bir defa kart dökümlerini aidat ödemesi ile karşılaşırlar. Kredi kartı aidat ücretleri her bankaya göre değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak bir rakam belirtmek gerekirse kredi kartı aidat ücreti yıllık 150 Türk Lirası civarındadır. Bankaların müşterilerinden tek tahsil ettikleri bu ücretin iptal ettirme hakkı vardır. Garanti bonus kart sahipleri bankanın müşteri hizmetlerini arayarak veya internet bankacılığı garanti mobil ile aidat ücreti iptalini talep edebilirler. Bankaların müşterilerine sunduğu hizmetler karşılığı olarak talep ettiği aidat ücretini iptal ettirmek yasal olarak da mümkündür.