Finansbank Kredi Kartı Başvurusu

Finansbank yeni adı ile qnb Finansbank kredi kartı sahibi olmak için bankanın web sitesindeki formu doldurmak veya şubeye giderek kredi kartı başvurusu yapmak yeterlidir. Kredi kartı başvurularında aylık geliri belgelemek şarttır. Kredi kartı başvuru formunu eksiksiz olarak doldurup aylık gelirin de yeterli olduğu görülen müşterilerine finansman kredi kartı vermektedir. Tüm bankalarda Olduğu gibi Finansbank da da kredi kartı müşterilerine farklı alışveriş imkânları sunmaktadır. Kişiler Finansbank kredi kartı kullanarak alışverişleri taksitlendirmek, belirli kampanyaları katılarak kredi kartı puan kazanmak hedefin dedirler.

Günümüzde ekonomik şartlar nedeniyle birçok kişi ihtiyaçlarını nakit olarak alamamaktadır. Bu nedenle kredi kartı kişiler için ihtiyaç haline gelmiştir. Kredi kartı kullanımı kişilerin nakit parası olmasında ihtiyaçlarını karşılamalarını yardımcıdır. Aynı zamanda Finansbank kredi kartı ile birçok anlaşmalı yerden peşin fiyatına taksitle alışveriş yapma imkânı vardır. Kredi kartlarının kişilere en büyük avantajı alacakları ürünleri kendi konumu koşullarına göre taksitli ödeme imkânıdır.

Finansbank kredi kartı olarak müşterilerine dört farklı çeşit sunmaktadır. İlk olarak kart finans kredi kartı karşımıza çıkar. Kart finans kredi kartı standart Finansbank kredi kartıdır. Banka aynı zamanda devlet memurları için kart finans hemşire, kart finans emekli, kart finans doktor gibi farklı çeşitlerde kartlar sunmaktadır. Aynı zamanda banka müşterilerine uçak seyahatlerinde kullanmaları için Miles&Smiles Kredi kartı verir. Bu kart ile yapılacak alışverişler karşılığında ücretsiz uçak bileti hakkına sahip olunabilir. Tüm bankalarda olduğu gibi Finansbank’ta müşterilerine daha fazla kredi kartı alışverişi yapmaları için bu şekilde promosyonlar sunmaktadır

Finansbank Kredi Kartı Teslim Süresi

Qnb Finansbank kredi kartı başvurusu formu Şube teslim edildikten sonra ya da banka müşterisi iseniz internet bankacılığı aracılığıyla kredi kartı başvurusu yapıldıktan sonra 24 saat içersinde başvuru değerlendirilir ve sonuçlandırılır. Bankanın yetkili tarafından kişinin talep ettiği kredi kartı için kredi notunun uygun olup olmadığı, banka ile diğer çalışmalarında taahhüt ettiği ödemeleri gerçekleştik gerçekleştirmediğine göre karar verilir. Kartı onayı müşterileri mesaj ve email yoluyla ulaştırılır. Ardından 48 saat içersinde bankanın anlaşmalı olduğu kurye firması tarafından kredi kartı sahibine teslim edilir. Kredi kartı tesliminde ilgili zarfta kartın limiti, hesap kesim tarihi, alışveriş faiz oranları, nakit çekim limiti ve şifre belirleme açıklamaları bulunur.

Kredi kartı satışı için bankalar özel personeller bulundurmaktadır. Bu neden ne finansman kredi kartı teslim süresi son derece kısadır. Bankadan talebi dedikten hemen sonra 48 saat içersinde banka tarafından kart sahibine gönderilir. Kartın üretilmesi ve sahibine ulaştırılması süresi bankanın sistemi gereği bu şekildedir. Qnb Finansbank kredi kartı çeşit olarak son derece zengin bir bankadır. Aynı zamanda kartların hızlı bir şekilde sahibine teslimini sağlar.

Finansbank Kredi Kartı Faiz Oranları

Qnb Finansbank kredi kartı müşterilerine imkânların yanında promosyonlar da sunar. Her bankada olduğu gibi ve her banka kartında olduğu gibi Finansbank kredi kartında da belirli faiz oranları bulunmaktadır. Banka müşterilerine kredi kartı dökümü ulaştırırken aynı zamanda da kimin içersinde alışveriş faiz oranları, nakit çekim faiz oranları, gecikme halinde uygulanacak faiz oranlarını belirtir. İlgili faiz oranları aynı zamanda kredi kartı başvuru formunun içerisinde de yer alır.

Finansbank müşterisi kredi kartı başvuru formunda bu faiz oranlarını kabul etmiş olur. Belirlenen faiz oranları ilerleyen zamanlarda değiştiğinden banka müşterilerine bunu mesaj ve mail yoluyla iletir. Kredi kartı başvurusu yapmadan önce bankaların formda yazdıkları açıklamaları dikkatli bir şekilde okumak gerekir.

Finansbank Kredi Kartı Kart Limiti

Qnb Finansbank kredi kartı sahibi olanlar veya olmak isteyenler kredi kartı limitlerini artırmak için internet bankacılığında işlem yapabilirler. Fakat yeni kart sahibi olma aşamasında belirtilen aylık gelire göre banka kredi kartı limitini onaylar. Kredi kartı ilk üretildiğinde onaylanan limit kişinin aylık geliri, kredi notu ve Finansbank ile diğer yaptığı çalışmalara göre belirlenir. Kişinin ihtiyacı halinde limit artışı talebinde bulunması gereklidir. Bu limit artışı ise yine kişinin o günkü kredi Notuna ve banka ile gerçekleştirdiği işlemlerin analiz edilmesi ile gerçekleşir.

Örneğin bir kişi Finansbank’tan maaşını alıyor iste yani maaş müşterisi ise Her ay düzenli olarak İ hesabına yatırılan maaş tutarı 3.000,00 TL olsun. Bu kişinin kredi kartı limiti 6000 Türk Lirasını geçmez. Müşterinin fazlasına ihtiyacı halinde bankaya bunu bildirmesi gereklidir. Bankaya kredi kartı limiti artışı için başvuran kişinin daha fazla limitli bir kartı ödeyememe durumu tespit edilirse limit artışı reddedilir.

Finansbank Kredi Kartı Aidat Ücreti

Finansbank kredi kartı kullananlar gerek bireysel gerek kurumsal olarak her yıl kart dökümlerini de bir defaya mahsus aidat ücreti görürler. Yılda bir kez de kesilmiş olsa müşteriler bu aidat ücretini kabul etmeme hakkına sahiptir. Fakat banka müşteri hizmetlerinin kendilerine sunduğu kredi kartı kullanım Taahhütnamesini onaylamaları gereklidir. Finansbank’ta tüm bankalar gibi kredi kartı kullanımının artmasını hedefler.