Eski Mahkumlara Kredi Veren Bankalar 2020 (Anında Kredi)


Kader mahkumu olarak bilinen ceza evindeki kişiler; ceza evinde, cezasını tamamladıktan sonra kredi çekebilir mi? Eski mahkumlara kredi veren banklar hangileri,  eski hükümlülere kredi veren bankalar gibi soruların cevaplarını yazımızı okuyarak öğrenebilir ve kredi başvurusu yapabilir.

Bir suç işleyip bu suçun hükmünü çeken kişiler cezaları bittiğinde denetimli olarak serbest bırakılır. Serbest kalan mahkumlar hayatlarına devam edebilmesi için para kazanması gerekmektedir, para kazanmak içinde bir iş yerinde çalışmaları lazımdır. İş verenler eski mahkumlara iş olanağı tanımadığı için cezasını tamamlamış eski mahkumlar kendi işini kurmak, kendi parasını kazanmak için nakit paraya ihtiyaç duyarlar, nakit para ihtiyaçlarını da bankalardan karşılamak isterler fakat her eski mahkumum aklında; eski mahkumlara kredi veren bankalar, eski hükümlülere kredi veren bankalar soruları belirir.

Eski Hükümlülere Kredi Veren Bankalar 2020

Eski mahkumlar denetimli serbestlik ilkeleri adı altında devletin yardımcı olduğu kurum/kuruluşlarda işlere sokulur. Açık tip ceza evinde hüküm süren kişiler belli ücretler ile devlet tarafından bir takım sektörlerde iş yerlerine sokulur ve denetimli olarak orada ekmek paralarını kazanırlar. Ağır suç işlemiş, kapalı tip ceza evinde kalan kişiler tahliye olduktan sonra devlet tarafından desteklenmez, bu eski mahkumlar kredi çekerek kendilerine iş kurabilir ve hayatlarına kaldığı yerden devam ettirebilir. Peki eski hükümlülere kredi veren bankalar hangileridir?

eski hükümlülere kredi veren bankalar 2020

Eski Mahkumlara Kredi Veren Bankalar 2020

Suç işleyip yakalanıp veya işlediği suçu itiraf eden kişiler mahkemeler tarafından hapis cezasına tabi tutulur. İşlenen suçun büyüklüğüne göre kişiler ceza çekmektedir. Cezasını tamamlayan mahkumlar özgürlüğüne kavuştuğunda eski mahkum diye adlandırılır. Eski mahkumlar özgürlüğüne kavuştuğunda sicilinde hep bir leke olacaktır. Çalışma hayatında ve geri kalan yaşamında sürekli bu durum ile karşılaşacaktır örnek olarak da bankalar ile işlemlerinde sürekli bu sorun ile yüz yüze gelecektir.

Eski mahkumlar acil paraya ihtiyaç duyduğunda kredi çekebilir, kredi çekmek için eski mahkumlara kredi veren bankaları iyice öğrenmeli aksi taktirde kredi başvuruları onaylanmayacaktır.

Eski Mahkumlara Kredi veren Bankalar Listesi 2020;

 • Garanti Bankası
 • QNB Finans Bank
 • İNG Bank
 • T.C İş Bankası
 • Halk Bank
 • Finans Bank

Yukarıdaki bankalar eski mahkumlara kredi veren bankalar olarak sıralanmıştır. Kesin kredi başvuru onayı alacaksınız diye bir vaat de bulunmuyoruz, onay verme ihtimali yüksek olan bankalar.

ETİKETLER
BENZER İÇERİKLER
Yorumlar
 1. yazan Mehmet

  Ocak 19th, 2020 at 18:54 (#)

  eski bir mahkumum kredi başvurumu anında onaylayacak banka hangisi?

 2. yazan Ekrem

  Ocak 20th, 2020 at 13:11 (#)

  Merhaba öncelikle geçmiş olsun.
  Eski mahkuma en çok tolerans tanıyan banka garanti bankası ve ing bank’dır

 3. yazan AHMET GUL

  Ocak 20th, 2020 at 12:12 (#)

  Abim eski mahkum iș yeri kurması gerekiyor fakat denetimli serbestlik yasasından yararlanamıyor hangi banka bize anında ihtiyaç kredisi verir,?

 4. yazan Ekrem

  Ocak 20th, 2020 at 13:13 (#)

  Eski mahkumlara anında kredi veren bankalar; garanti bankası ile ing bank’dır
  Garanti bankası kredi kartı başvuru
  İng Bank Kredi kartı başvurusu
  Konularını inceleyerek kredi başvurusu yapabilirsiniz.

 5. yazan Mustafa Mercan

  Şubat 16th, 2020 at 13:26 (#)

  Eski mahkumlara en garanti bir şekilde kredi veren banka hangisi ? Direk o bankaya kredi başvurusu yapacağım.

 6. yazan Mahir kaya

  Şubat 21st, 2020 at 15:29 (#)

  Eski bir mahkum olarak hiç bir bankadan kredi alamıyorum

Yorum Yap