Enpara Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı kullanmayan kimse hemen hemen yok gibi. Acil durumlarda sarıldığımız kredi kartlarından biri de Enpara kredi kartıdır. Bu kart size belli bir limit sunmaktadır. Bu limit kadar dilediğiniz şekilde alışveriş yapmanız mümkün. Sadece alışveriş de değil. Ödeme ve nakit avans işlemlerini de yapmanız mümkün. İnternet alışverişlerinizi de gayet hızlı ve kolay yapabilirsiniz. BKM Ekspres’e tanımlanan Enpara kredi kartınızla internet alışverişi problem olmaktan çıkacaktır. Hiçbir şekilde olumsuz dönüş almayan bu kartın kullanıcıları gayet memnun. Başvuru ise çok kolay. Eğer halihazırda bir Enpara müşterisi iseniz internet şubesini kullanabilirsiniz. Telefonunuzun mobil uygulaması yoksa bilgisayardan bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Hem de saniyeler içinde. İnternet şubeye ulaştığınızda sizden istenen bilgilerle kendi sayfanıza ulaşın. Ardından Ürünler<Kredi Kartı kısmına giriş yapın. Burada da size ait gereken bilgileri doldurun. Bu kadar hızlı ve basit.

Eğer müşteri değilseniz Enpara.com üstünden web sitesine giriş yapın. Ordan Başvur’a tıklayın. Yine size ait olan gerekli bilgileri doldurun. Enpara kredi kartına herkes başvurabilir. Başvuru yaptığınızda bu başvuru Kredi Kayıt Bürosu’na bildirildiğini de ekleyelim. Başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra QNB Finansbank kredi politikalarının çizmiş olduğu çerçevede başvurunuz değerlendirmeye alınır. Bu ölçütler şunlardır,

  • Düzenli ve kayıtlı bir gelirin varlığı. Öğrenci iseniz bunu es geçebilirsiniz. Bu aşamaya öğrenciler dahil değil çünkü.
  • Var olan veya geçmişte kulanılan kredi kartı borçlarını ödeme tutumunuz. Bu en belirleyici olan basamaktır. Buradaki aksaklık kart başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına sebep olabiliyor.
  • Diğer bankalardaki kredi kartı borçlarının makul seviyede olması. Bu seviye aylık gelirinize göre ayarlanıyor.
  • İlgili yasaya atıf yapılarak aylık gelirinize düşmesi gereken kredi miktarında boşluk olması.
  • Öğrenci başvurularında ise gerekli belgeye sahip olunması. Bu öğrenci kimliği olabileceği gibi öğrenci belgesi de olabilir. Bunları başvurunuza eklemeniz yeterli.

Enpara Kredi Kartı Teslim Süresi

Başvuru sonuçunuzun olumlu ya da olumsuz olduğu SMS ile tarafınıza bilgilendirilir. Tam bir saat verilmese de Enpara dakika bazlı çalışıyor. Yani en geç 12 saatte SMS ile sonucu öğrenmeniz mümkün. Olumsuz bir yanıt almanız halinde diğer banka ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Olumsuz dönüş üstüne tekrar başvuru yapmanız mümkün. Engel teşkil eden bir durum yok. Gönderdiğiniz bilgiler tekrardan değerlendirmeye alınır. Ancak tavsiyemiz aynı bilgileri göndermek yerine çeşitli düzeltmeler yapmanız ve o şekilde göndermeniz olacaktır. Alabileceğiniz maximum limit seviyesine ulaşmaktan kaynaklı bir problem ise burada çözüm daha farklıdır. Ya diğer kartlardaki limitleri azaltmanız gerekir. Bunun sisteme yansıması 7 gün sürüyor. Bu işlemi yapmak istiyorsanız 7 gün beklemeniz gerekiyor. Ya da kazancını arttıysa bunu Enpara’ya bildirmeniz gerekiyor. Tüm bu bilgiler tekrar gözden geçiriliyor. Olumlu olduğu taktirde en kısa zamanda ( 1 hafta veya 15 gün) kredi kartınızı elinize teslim alırsınız.

Evde Yokken Kurye Geldiyse?

Kurye siz evde yokken belirttiğiniz adrese gelirse sizinle hemen iletişime geçecektir. Ancak yine irtibat kurulamazsa 0850 222 3663’ü arayarak destek talep edebilirsiniz. Kartınızı teslim aldığınızda şifre cep telefonu numaranıza SMS ile gönderilir. Bu numara sizin başvuru esnasında vermiş olduğunuz numaradır. Eğer şifre mesajla size ulaşmadıysa internet şubesi veya mobil bankacılıktan faydalanmanız gerekiyor. Sisteme giriş yaptığınızda Ayarlar<Kredi kartı şifresi basamaklarıyla SMS almanız mümkün. Gelen şifreyi unuturum veya bana ait bir şifre olsun diyorsanız QNB atm’lerini kullanabilirsiniz. Bu atmlerden şifre değiştirmek çok kolay.

Enpara Kredi Kartı Kart Limiti

Elinizdeki kredi kartının limiti ise sizin belirttiğiniz aylık kazancınıza göre belirlenir. Bu belirleme yine kanunlar çerçevesinde olur. Limitinizi artırmak isteyebilirsiniz. Bunun için ister mobil bankacılığı ister internet şubeyi kullanın. Kendi sayfanıza giriş yaptığınızda Ayarlar<Kredi kartı<Kredi kartı toplam limiti aşamalarını takip ederek istek oluşturabilirsiniz. Dönüş SMS yoluyla sağlanacaktır. Eğer başka QNB Finansbank kartlarınız varsa bu limitlere de ortaktır. QNB Finansbank’ a sağlanan tüm kolaylıklar ve avantajlar Enpara’da da mevcuttur. Taksitlendirme işlemleri de yine ortak yürütülür.

Enpara Kredi Kartı Aidat Ücretleri

Enpara’da aidat ücreti diye bir kavram bulunmamaktadır. Kartı kullandığınız süre boyunca yıllık ücret/ aidat alınmayacağı sözleşmeye de eklenmiştir. Böylelikle hukuki dayanak da oluşturulmuştur. Yalnız bu demek değildir ki karta dair bazı işlemlerde hiç ücret alınmayacak. Örneğin, nakit avans çekimlerinde diğer atmler kullanıldığında kartınız para kesecektir. Veya yıl içinde 3. kez kart yeniliyorsanız yine bu durum da ücrete tabiidir.

Enpara Kredi Kartı Faiz Oranları

Faiz oranları ise kredi ile ilgili tüm işlemlerde kafa karıştıran bir sorunsal. Enpara kredi kartınızın da faizle ilgili kısımlarını takip etmeniz mümkün. Yine mobil veya internet bankacılığı üstünden tabiiki. Veya Enpara.com üstünden Ürünler<Kredi kartı basamaklarının ardından çıkan tabloyu da inceleyebilirsiniz. Faiz oranları değişen değerler olduğundan sabit bir oran söylemek elbette mümkün değildir. Görüldüğü üzere Enpara ile ilgili hangi işlem yapılırsa yapılsın hepsi internet üstünden yapılmaktadır. Bunun sebebi Enpara’nın şubelerinin olmayışıdır. Diğer bankaların başka kalemlere yaptığı masrafları Enpara müşteri lehine kullanmaktadır. Bu yüzden diğer banka ve bankacılık hizmetlerinin yanında Enpara daha cazip durmaktadır.