En Uygun İkinci El Taşıt Kredisi

İkinci el araç almayı düşünen kişiler, En uygun faiz oranları ile bankalardan taşıt kredisi almak ister. Hangi bankalar en uygun faizle taşıt kredisi verir? en uygun faiz ile taşıt kredisi veren bankalar.

Taşıt Kredisi, Bankalar tarafından araç alacak kişilere inisiyatif olarak sağlanan taşıt kredileri yeni ve ikinci el araç olmak üzere iki bölüme ayrılır.

Yeni, sıfır (0) araç alacaklara farklı faiz oranı uygulanırken, Eski ikinci el (2.el) araç satın olacaklara; Aracın markası, modeli ve trafiğe çıkış yaşı göz önüne alınarak faiz oranı uygulanır.

En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Her bankadan her bankaya göre faiz oranları değişiklik gösterebilir. Ülkedeki ekonominin durumuna ve bankanın genel ekonomisine göre kredi faiz oranları ayarlanmaktadır.

En uygun taşıt kredisi veren bankalar sıralaması yapacak olursak; Garanti bankası, Ziraat Bankası, Halk bank, Türkiye Finans olarak sıralayabiliriz.

En Uygun Faiz ile İkinci El Taşıt Kredisi Veren Bankalar

İkinci el araç satın alımlarında parasal konuda kişilere faydalı olmak için kredi faiz oranlarını düşük tutan bankalar her zaman mevcuttur. En uygun taşıt kredisi veren bankalar müşteri kazanmak ve insanların araç sahibi olmasını düşünerek faiz oranlarını düşük tutmuştur. Peki bu uygun faiz oranları ile taşıt kredisi veren bankalar hangileri?

En uygun faiz ile taşıt kredisi veren bankalar

Yukarıdaki fotoğrafta yer alan oranlar, bankaların güncel ikinci el taşıt kredisi faiz oranlarıdır. 50.000 TL – 36 ay vade olarak hesaplanmıştır.

Taşıt kredisi faiz oranları %1,03 ile %1,10 arasında değişmektedir. Bu görsele göre en uygun taşıt kredisi veren banka güncel olarak Ziraat Bankası’dır.