En Uygun Faiz ile Taşıt Kredisi Veren Bankalar

En Uygun Faiz ile Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Yeni yılda güncellenen faiz oranlarıyla birlikte, bankalara kredi başvuru talepleri bir hayli arttı. Bankalar Taşıt Kredisi için taleplerin arttığı hakkında açıklamalarda bulundu. Taşıt Kredisi nedir? Taşıt kredisi nasıl çekilir? Ve En uygun taşıt kredisi veren bankaları sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

Taşıt Kredisi Nedir?

Bankalar amaçlara ve ihtiyaçlara göre insanlara kredi sağlamaktadır ve insanların amaçlarına göre kredi isimleri konulmuştur. Örnek olarak taşıt, araç, araba, alacak kişilere taşıt kredisi adı verilen kredi biçimi sunulmuştur.

Taşıt kredisi Türkiye’de bulunan ve hizmet sağlayan bankaların hepsi tarafından aynı isimle anılır ve bütün bankalar müşterilerine taşıt kredisini verme imkanı sunar.

Taşıt kredisinin diğer kredilerden farkı nedir sorusunun cevabını sizlere şu şekilde açıklayabilirim; Taşıt kredisi sadece taşıt, araç, araba alacak olan insanlara maddi destek olmak için verilen ve faiz oranları diğer kredi türlerine göre uygun olan kredi türüdür.

Taşıt Kredisi Nasıl Çekilir?

Araç alacaksınız ve elinizdeki parayı denk getiremiyorsanız yakın çevreniz zor duruma girmesin diye eş, dosttan temin edemiyorsanız bankalara taşıt kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Taşıt kredisini nasıl çekerim diye kendi kendinize düşünüyorsanız artık düşünmeyip yazımızı okuya bilirsiniz.

Taşıt kredisi çekmek için bankalara müracaat etmeniz yeterlidir. Hangi yollar ile bankalara müracaat etmeliyim derseniz; Bankaların internet sitesinden, bankaların müşteri hizmetlerinden, Bankaların mobil uygulamalarından taşıt kredisi için başvuru yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra bazı bankalar sms ile taşıt kredisi vermektedir, bu bankalara sms ile kredi başvurusu yapabilir kimseye ihtiyaç duymadan taşıt kredisi çekebilirsiniz.

En Uygun Faiz ile Taşıt Kredisi Veren Bankalar Hangisi?

Yeni veya ikinci el taşıt kredilerinde faiz oranları genellikle tüm bankalarda aynı faiz oranları olarak ayarlanır. Bu yüzden sizin gözünüze hoş gelen, iyi hizmet veren, güvendiğiniz banka varsa tercihinizi ona göre yapabilirsiniz.

En uygun taşıt kedisi faiz oranı 2020 yılında güncel olarak %0.69’dur.

En uygun taşıt kredisi veren bankalar olarak da şöyle sıralama yapabiliriz; Vakıfbank, HalkbankZiraat bankası şuanda en uygun krediyi veren bankalar.

100.000 TL Taşıt Kredisi 36 Ay Vade ile geri ödemeleri ve aylık taksitlendirme tablosu;

BANKA ADI KREDİ TUTARI FAİZ ORANI VADE AYLIK ÖDEME TOPLAM ÖDEME
VAKIFBANK 100.000 TL %0.69 36 AY 3.223.71 TL 116.578.14 TL
HALKBANK 100.000 TL %0.69 36 AY 3.223.71 TL 116.578.14 TL
ZİRAAT BANK 100.000 TL %0.69 36 AY 3.223.71 TL   116.578.14 TL

Yukarıdaki tablo bankaların güncel faiz oranlarıyla hesaplanmıştır.