En Düşük Konut Kredisi Veren Bankalar 2020

En düşük konut kedisi veren bankalar 2020 yılında ciddi bir rekabet ortamında hizmet vermektedir. Özel ve kamu bankaları arasındaki bu rekabet en çok da konut sahibi olmak isteyenleri memnun etmektedir. Bu yıl için en düşük faiz oranı yüzde 0,89 olarak güncellenmiştir. Ayrıca yüzde 0,94 ve yüzde 1’den yüksek faizle konut kedisi veren bankalar da bulunuyor. Yazımızın devamında 2020 yılı düşük faizli konut kredileri hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilir, toplam maliyet ile aylık taksit miktarlarını da kontrol edebilirsiniz.

2020 Düşük Faizli Konut Kredileri

Bu sene için en düşük faiz oranı yüzde 0,89 ile Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından sunulmaktadır. 100 bin TL için 120 ay vaded aylık 1,359 TL ödeme yapması gereken tüketiciler toplamda 164 bin TL geri ödeme yapacaktır. Aynı faiz oranı Yapı Kredi Bankası tarafından da sunuluyor. Her iki bankayla iletişime geçerek konut kredisi masraf kalemlerini de öğrenebilirsiniz.

En düşük konut kedisi veren bankalar arasında İNG, Ziraat ve Halkbankası da yer almaktadır. İNG Bank yüzde 0,89 faiz oranıyla konut kredisi sunarken , Ziraat ve Halk Bankasında bu oran yüzde 0,94’tür. Ancak kamu bankaları genelde kendi müşterilerine özel avantajlar sunarak daha düşük faizlerle de kredi verebiliyor.

Ziraat ve Halkbank için 0,94 faizle 100 bin TL ve 120 ay vadede aylık ödenecek taksit tutarı 1,393 TL’dir.

Yüzde 1 ve Yüksek Faiz Oranlı Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut sahibi olmak isteyenler genelde yüzde 1’den daha düşük faiz oranlarını tercih etmektedir. Ancak bankaların sunduğu kampanyalar da farklı olacağı için bazen alternatifler değerlendirilmektedir. O halde yüzde 1 ve daha yüksek faiz oranlı konut kredisi veren bankalar;

  • ICBC Turkey
  • Garanti BBVA olarak sıralanır.

ICBC Turkey’da yeni evim kredisi kampanyası 2020 yılı için geçerlidir. 100 bin TL için 120 ay vadede 1,442 TL ödeme yapacağınız bu bankanın yanı sıra Garanti BBVA hayat sigortalı kiracıya mortgage kampanyasında da aylık 1,449 TL taksit ödenecektir. Toplam geri ödeme ise 174 bin TL olacaktır.