E-Devlet Banka Hesaplarım, Adıma Açılmış Banka Hesaplarını Sorgulama

E-Devletin yeni “Mevduat/Katılım Fonu Hesabı Bulunan Banka” adındaki hizmeti ile artık kişiler hangi bankada hesabının oldup olmadığını kolaylıkla görüntüleyebilecek. 

BDDK tarafından özel geliştirilen bu sistem ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve E-Devlet bilgilerine sahip olan her kişi hangi bankada hesabı olduğunu tek tık ile öğrenebilecek. 

E-Devlet Banka Hesaplarım Nasıl Sorgulanır ? 

Sizden habersiz adınıza ait banka hesabı var mı diye e-Devlet üzerinden banka hesaplarımı nasıl sorgulayabilirim diyorsanız çok doğru yerdesiniz. Bankalar telefon aracılığı ile sizlerle iletişim kurup adınıza hesap açma veya kredi kartı başvurusu yapma yetkilerine sahiptir. Sizlerin haberi olmadan açılan banka hesaplarını kontrol etmek için aşşağıdaki adımları uygulayınız. 

E-Devlet Banka Hesaplarımı Sorgulama (Resimli Anlatım) 

E-Devlet üzerinden adıma, şahsıma ait banka hesaplarını öğrenmek, görmek istiyorum ne yapmalıyım nasıl yapmalıyım? 

E-Devlet üzerinden işlem gerçekleştirmek için öncelikle e-Devlet bilgilerinizi bilmeniz gerekir eğer e-Devlet bilgilerinizi bilmiyorsanız konumunuza en yakın PTT şubesine giderek e-Devlet şifresi alabilirsiniz.

E-Devlet şifresi ve bilgileri mevcut olan kişiler banka hesaplarını şu şekilde görüntüleyebilirler.

  • E-Devlet mobil uygulamasını telefonunuza indiriniz, eğer telefonunuzda yüklü ise uygulamaya giriş yapınız. 
  • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra PTT’den aldığınız E-Devlet kullanıcı bilgilerinizi giriniz ve sisteme giriş yap butonuna basınız. 
e-devlet banka hesabı sorgulama
  • Sisteme giriş yaptıktan sonra arama kısmına “mevduat/katılım fonu hesabı bulunan banka sorgulama” yazınız veya mevduat yazdığınız taktirde çıkan butona tıklayınız. 
e-devlet banka hesapları kontrol etme
e-devlet mevduat/katılım fonu hesabı bulunan banka sorgulama
  • Mevduat/Katılım fonu hesabı bulunan banka sorgulama işlemi öncesinde bir bilgilendirme yazısı karşınıza çıkacaktır “okudum ve kabul ediyorum” butonuna tıklayıp ardından “devam et” butonuna basınız. 
e-devlet banka kartlarım bilgilendirme
  • “Devam et” butonuna tıkladıktan sonra BDDK alt yapısı tarafından verilen veriler sizlerle olacaktır. Adınıza açılmış banka hesaplarını bu sayfadan kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz. 
e-devlet banka bilgilerim

E-Devlet Adıma açılan Banka Hesapları Sorgulama

E-devlet’te adınıza açılan banka hesaplarını yukarıda anlattığımız şekilde kolaylıkla sorgulayabilir öğrenebilirsiniz. Fazla olan kullanmadığınız banka hesaplarınızı öğrenerek daha sonra bankaya müracat ederek iptal ettirebilirsiniz. 

www.kredikartibasvuru.net ailesi olarak yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.