Denizbank Kredi Kartı Başvurusu

Denizbank kredi kartı hizmetini müşterilerine çeşitlendirerek sunan bir bankadır. Bankacılık işlemleri ve müşterilerinin ihtiyaçlarına göre daha avantajlı kredi kartı çeşitleri üretmektedir. Anlaşmalı olduğu satıcılar ile zaman zaman kampanyalar düzenleyerek kredi kartı kullanım miktarını arttırmayı hedefler. Denizbank kredi kartı sahiplerine sunduğu avantajların yanına nakit ihtiyaçlarda ve beklenmeyen masraflarda da çeşitli imkânlar ekler. Banka düzenli ödeme yapan müşterilerine bu açıdan teklifler sunar.

Kredi kartı sahibi olmak için Denizbank müşteri hizmetlerini aramak, gelir belgesi ile şubeye gitmek veya mobil uygulamadan başvuru yapmak gereklidir. Denizbank kredi kartı başvuru formunu eksiksiz doldurup imzalamak ekine aylık maaş bordrosu teslim edilmelidir. Kredi kartı başvuru formu içeriğinde deniz bonus kartın özellikleri açıklanmıştır. Kart talebi yapılmadan kart ile ilgili açıklamaların okunması gereklidir.

Denizbank müşterilerine sunduğu kart çeşitlerinde kullanım alanlarına göre sınıflandırmıştır. Deniz bonus adı ile sunulan standart kredi kartı dışında, afili bonus kart, taraftar kart, d şarj kart, net kart ve classic kart bulunur. Şahısların ödemelerini düzenli yapmaları halinde banka kart sınıflarını otomatik olarak yükselterek yeni kart üretimi yapar. Dileyen müşteriler ise gelir düzeylerine göre istedikleri çeşit kredi kartı için başvurusunu yapabilir.

Deniz bonus kredi kartı çoğunlukla bankada ilk kez hesap açtıran müşterilere sunulan kart cinsidir. Denizbank da ayrıca kredi kartı başvuruları web sayfasından direk olarak da yapılabilmektedir. TC kimlik numarası ad ve soyadı girilerek kredi kartı başvurusu otomatik olarak sistemden yapılır.

Denizbank Kredi Kartı Teslim Süresi

Deniz bonus kredi kartı ya da diğer kredi kartı çeşitlerinden herhangi birine başvurulmasının ardından banka görevlileri başvuru değerlendirmesi yapar. Arından bankalar ile büyük bir sorun yaşanmamış ise ve kredi notu olumlu ise kredi notu olumlu ise kredi kartı onaylanır. İşleme alınarak kart üretimi yapılır.

Deniz bonus kart ortalama en geç 48 saat içerisinde kurye aracılığı ile kart sahibine teslim edilir. Banka kredi kartını tüm özelliklerinin açıklandığı yazı ve şifre belirlenmesi acıkmaları ile birlikte gönderir. Kredi kartı teslimi ardından müşteri hizmetlerini arayarak ya da mesaj yolu ile şifre belirlenerek kullanıma açılır. Denizbank kredi kartı için başvuru sonrası en fazla 48 saat sürer. Kredi kartı doğru adres belirtildi ise size teslim edilir.

Denizbank Kredi Kartı Faiz Oranları

Denizbank kredi kartı işlemlerinde alışveriş, gecikme ve nakit çekim faizi uygular. Aynı zamanda banka kredi kartı dönem borcu gecikmesinde belirli bir oran ile faiz tahakkuk ettirir. Bu faiz bir sonraki ayın listesine eklenerek kredi kartı dönem borcuna yazılır. Deniz bonus kart, taraftar kart, afili bonus, d şarj bonus, net kart hepsinde aynı faiz oranları uygulanır.

Denizbank kredi kartı başvuru formunda işlemlere uygulanacak faiz oranları belirtilir. Bu oran dönem dönem değişmektedir. Bu değişiklikler ülkedeki değişin faiz oranlarına göre şekillenir. Denizbank müşterine değişiklik olacağını önceden tarih belirterek iletilir. Böylelikle kredi kartı sahipleri her türlü faiz bilgisine vakıf olur ve kabul etmiş sayılır. Banka kredi kartı başvuru formu imzalanması üzerinde yazan tüm şartların kabulü demektir. Denizbank bonus kart için başvurularda da aynı şekilde ilgili faiz oranları evrak üzerinde yer almaktadır.  Denizbank kredi faiz oranları olarak alışveriş faizi, nakit avans faizi, taksitli nakit avans faizi, gecikme faizi ve nakit çekim faizi uygulanır.

Denizbank Kredi Kartı Kart Limiti

Denizbank kredi kartı çeşitlerinde limit kredi kartı başvurusunda bulunan kişinin aylık gelir tutarına göre belirlenmektedir. Asgari ücretli bir kişinin kredi kartı başvurusu onaylanır, fakat kartın limiti gelirinin 2 katını geçmeyecek şekildedir. Öte yandan kredi notu yüksek ve aylık geliri çok yüksek tutarlı ise limit olarak kart sahibi dilediği tutarı bankadan talep edebilir. Bu talep ilgili yetkililerce değerlendirilerek sisteme olumlu ya da olumsuz olarak yansıtılır.

Denizbank kredi kartlarındaki limitleri kart sahibinin ödeyebileceği tutarlarda tutmaya çalışır. Kişilere yüksek limitli kartların verilmesi ve karşılığının tahsil edilmemesi halinde banka yasal süreç başlatır. Bu nedenle kredi kartı limitleri aylık net gelir ile doğru orantılıdır.

Denizbank Kredi Kartı Aidat Ücreti

Kredi kartı sahibi olmak ve kullanmak halinde yılda bir kere aidat bedeli şeklinde bir ödeme banka tarafından kartın bakiyesine eklenir. Denizbank deniz bonus kart için ortalama yılda bir defa 121,50 Türk Lirası masraf tahsil etmektedir. Tüm bankaların bu üyelik kar aidat ücreti değişiklik göstermektedir.

Bankalar arasında aidat tutarı konusunda oluşan farklılıklar, banka kartlarının popülerliğini arttırır. Birçok çalışan kredi kartı aidatı ödemeyeceği kredi kartlarını bu nedenle tercih eder. Ayrıca Denizbank personelleri müşteri hizmetinde müşterilerine kart aidat açıklaması yapar. Bu açıklamalar ardından kişi kartı kapattırma işlemine kadar gidebilir.

Toplumumuzun son yıllarda hemen hemen hepsinde var olan kredi kartı kullanım açısından kolaylıklarla dolu olduğu için birçok kişi Denizbank kredi başvurusunda bulur. Fakat sene sonunda ya da 6 ayda kart dökümüne aidat ücreti yansıma gerçekleşir. Kişiler müşteri hizmetini arayarak bu ücretin açıklamasını isteyebilir.