Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar (36 Ay Vade Ayda 1.000₺)

Bedelli askerlik kredisi, 2019 senesinde başlayan bedelli askerlik sistemi, 2020 yılında gelişmeye devam ediyor. 2019 senesinde sadece belli bir yaşın üstündeki kişiler bedelli askerlik yapabilirken 2020 yılında güncellenen sistemde artık askerlik çağı gelen ve parası olan kişiler bedelli askerlik yapabilecek. Peki parası olmayan kişiler nasıl bedelli askerlik yapacak? 

Parası olmayan durumu orta dereceli olan ve askerlik görevini bedelli bir şekilde yerine getirmek isteyen vatandaşlara bankalar kampanyaları ile yardımcı olacaktır. 

Bedelli askerlik kredisi olarak faaliyete geçen kredi türü aslında bir ihtiyaç kredisidir. Bankalardan bedelli askerlik için ihtiyaç kredisi yani bedelli askerlik kredisi çekebilir, askerliğinizi bedelli bir şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Bedelli Askerlik Kredisi Nedir ? 

Türkiye’de bir çok erkeğin merak ettiği bedelli askerlik kredisi nedir ? sorusunun cevabı aşşağıda anlatılmıştır. 

Bedelli askerlik kredisi, bedelli asklerlik yapmak isteyen fakat maddi imkanı el vermeyen kişiler için bankalar tarafından oluşturulmuş kampanya niteliğinde bir ihtiyaç kredisidir. 

Bedelli askerlik kredisinin sabit bir fiyatı vardır sabit fiyatı ise sadece bedelli askerlik ücretinin tamamıdır. Bedelli askerlik ücreti 2020 yılında toplam 33.230 TL olarak belirlenmişti ve bu veriye göre bankalar sadece 33.230₺ kredi imkanı sunabilirler ne fazlası ne eksiği sadece belirlenen miktar kadar kredi başvurusu yapabilirler. 

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar Hangileri? 

Bedelli askerlik kredisi adında bir kredi türü yoktur ihtiyaç kredisi adı altında oluşturulan bir kampanyadır bankaların müşteri hizmetlerini arayarak veya bankaların şubelerine giderek orada ki personellere danışıp daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz. 

Kredi çekip bedelli askerlik yapmak isteyen kişilere bedelli askerlik kredisi veren bankalar şu şekilde sıralanır;

  • Vakıfbank
  • Halkbank
  • İNG bank 
  • TEB  

Sıralamış olduğum bankaların internet sitesinden, mobil uygulamasından ya da direk şubesine giderek bedelli askerlik kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Vakıfbank Bedelli Askerlik Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank 1.05 faiz oranlarıyla bedelli askerlik kredisi vermektedir. 30.000₺ ihtiyaç kredisi çektiğinizde 36 ay vade ile toplamda 37.000₺ geri ödeme yaparsınız aylık ödeme miktarınız ise 1.041₺ olarak belirlenir.

Halkbank Bedelli Askerlik Kredisi Faiz Oranları

Halkbank 1.07 faiz oranlarıyla bedelli askerlik kredisi vermektedir. 30.000₺ ihtiyaç kredisi çektiğinizde 36 ay vade ile toplamda 37.654₺ geri ödeme yaparsınız aylık ödeme miktarınız ise 1.045₺ olarak belirlenir.

İNG Bank Bedelli Askerlik Kredisi Faiz Oranları

İNG Bank diğer bankalara göre biraz daha uygun faiz oranlarına sahiptir. İNG bank bedelli askerlik kredisi’ni en uygun faiz ile 0.87 faiz oranıyla veren bankadır. 30.000₺ ihtiyaç kredisi çektiğimizde 36 ay vade ile 36.000₺ geri ödeme yaparsınız aylık ödeme miktarınız 1.008₺ olarak belirlenir. 

Hangi bankadar bedelli askerlik kredisi çekmeliyim diyorsanız kesinlikle İNG bankasını öneririm. En uygun faiz ile kredi çekebilir askerlik görevinizi bedelli bir şekilde yerine getirebilirsiniz.