Anadolu Bank Kredi Kartı Başvurusu

1961 yılından bu güne kadar hizmet vermekte olan Anadolubank günümüzde de kullanılmakta olan en kaliteli finans firmalarından birisidir. Oldukça hızlı yükselmesi ve müşteri memnuniyeti ile birlikte oldukça dikkat çekmekte olan bir bankadır. Banka oldukça geniş bir rekabet piyasası içerisinde yer almaktadır. Bu rekabeti hem yerli finans firmaları ile sürdürmekte ayrıca yabancı bankalar ime de kıyasıya bir rekabet içerisinde bulunmaktadır. Bankanın müşteri potansiyeli her geçen gün büyümekte ve ilgi görmektedir. Bu ilgi bilhassa bankanın sunmuş olduğu kredi kartı hizmetine bulunmaktadır.

Nerede ise her gün binlerce kişi bu bankaya ait bulunan kredi kartına müracaat etmekte ve bu müracaatın sonucunu kısa süre içerisinde almaktadır. Kredi kartı başvuru seçenekleri bakımından da banka oldukça zengin bir içeriğe sahip bulunmaktadır. Bunun yanı sıra her ihtiyaca cevap verecek kredi kartı seçenekleri de bulunmaktadır. Bu seçeneklerin incelenerek en uygun olan seçeneğin tercih edilmesi mümkün olacaktır. Bu kadar önemli imkanların bulunduğu Anadolu Bank Kredi Kartı Başvurusu ne şekilde yapılmaktadır?

Anadolu Bank Kredi Kartı Teslim Süresi

Banka kredi kartı başvuru sonucunu nerede ise dakikalar içerisinde başvuru yapan kişinin telefon numarasına kısa mesaj olarak iletmektedir. Bu konuda bu piyasa içerisinde bulunmakta olan bankalar arasında en hızlı cevap süreci Anadolubank müşteri hizmetleri tarafından verilmektedir. Bu sonucunun olumlu gelmesinin arkasından kredi kartının teslim süreci başlayacaktır. Kredi kartı yaklaşık 1 hafta ile 10 gün arasında hazırlanarak adrese teslim edilecektir.

İnternet üzerinden yapılan başvuruya özel olarak teslim sürecinde sözleşmenin imzalanması gerekmektedir. Sözleşmenin genel müdürlüğe ulaşması ile birlikte kart kullanıma açılacaktır. Banka müşterisinin mağdur olmaması adına kuryeden sözleşmenin imzalandığı bilgisinin alınması ile birlikte kartın kullanıma açılması mümkün olacaktır.

Anadolu Bank Kredi Kartı Faiz Oranları

Kredi kartına ait standart bir faiz uygulaması bulunmaktadır. Bu faiz ile ilgili bir değişimin olması durumunda banka müşteriyi bilgilendirmektedir. Ülke şartları gereği faiz durumunun değiştiği zaman zaman gözlemlenmektedir. Bu gibi durumlarda banka müşterisine bilgi vererek bu kullanımın faiz oranının değiştiği bilgilisini kendisine iletmektedir. Müşteri bu oranı kabul etmemesi durumunda kartı kapatabilir.

Anadolu Bank Kredi Kartı Kart Limiti

Bankaya ait olan birçok farklı kredi kartı tipi bulunmaktadır. Bu tiplerin özelliklerinin farklı olduğu gibi limitlerinin de farklı olduğu bilinmektedir. Bu kartları ve limitlerini incelemek gerekirse;

Anadolubank Classic Worldcard olarak bilinmekte olan ve bu banka müşterileri tarafından zen çok kullanılan kredi kartı olarak bilinmektedir. Bu kredi kartına banka tarafından koyulmuş olan limit 1500 TL olarak belirlenmiştir. Bu kart tipinin en fazla alacağı limit bununla sınırlıdır.  Bu kart tipi genel olarak gelir durumu düşük olan kişilere verilmektedir. Kredi kartının hedef kitlesi arasında öğrenciler de bulunmaktadır. Bu kart tipi başvurusunda limitin düşük olması sebebiyle gelir belgesi talep edilmemektedir. Kartın başvurusu internet üzerinden de yapılabilmektedir.

Anadolubank Gold Worldcard olarak bilinen kart Anadolubank Classic Worldcard özelliklerinin tamamını bulundurmakta ve bu özelliklerin üzerine daha fazla özellik bulundurmaktadır. Bu kredi kartının limitinin daha yüksek olduğu bilinmektedir. Bu kart 3500 TL kadar bir limit ile kullanılmaktadır.

Anadolubank Platinium Worldcard bankanın sunmuş olduğu en klas kartlardan birisidir. Daha önceki kartlara tanınmış hakların tamamı bu kartta da bulunmaktadır. Bu kredi kartı kullanıcıları genelde limit sorunu yaşamak istemeyen kullanıcılardır. Kartın limiti 3500 TL üzerindedir.

Kartın limitinin bir sınırı bulunmamaktadır. Toplum içerisinde yüksek gelir sahibi kişilere sunulan bir karttır. Bu kredi kartını diğerlerinden ayıran en büyük özellik yurt dışında bu kredi kartının kullanımının mümkün olmasıdır. Bu kart sahipleri çoğu zaman limitlerini kendileri belirlemektedir.

Anadolu Bank Kredi Kartı Aidat Ücreti 

Bankanın kredi kartlarından özellikleri ile doğru orantılı olarak kullanım ücreti aldığı bilinmektedir. Bu ücret kartların özelliğine göre değişmektedir. 

Anadolubank Classic Worldcard için bankanın uygun görmüş bulunduğu kart ücreti 60 TL olarak belirlenmektedir. Bu kart için ek kart çıkarma talebi de oluşturulabilir. Bu durumda da ayrıca bir kullanım ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Bu ücret 30 TL olarak belirlenmiştir.

Anadolubank Gold Worldcard bankanın sunmuş olduğu diğer bir karttır. Sunmuş olduğu hizmetlerin ve limitin farklı olması sebebiyle kullanım ücreti de farklıdır. Bankanın bu kart için belirlemiş olduğu kart ücreti 75 TL, ek kart çıkartılması durumunda ise bu ücret 35 TL olarak belirlenmiştir.

Anadolubank Platinium Worldcard bankanın sunmuş olduğu en kapsamlı karttır. Kartın bir limiti bulunmamaktadır. Genel itibariyle özel müşterilere verilmektedir. Bu sebeple kart ücreti de oldukça farklıdır. Bankanın bu kart için belirlediği yıllık aidat 85 tL olarak belirlenmiştir, bu kart kullanıcılarının ek kart gibi bir taleplerinin bulunması durumunda ise ayrıca bir yıllık aidat verilmesi gerekmektedir. Bu ücrette banka tarafından 40 TL olarak belirlenmiştir.

Banka aidat ödemek istemeyen müşterilerine bazı şartlar doğrultusunda bu imkanı sunmaktadır. Bankaya 3 adet otomatik ödeme talimatının verilmesi durumunda bu ücret alınmamaktadır. Banka bazı özel müşterilerine kart aidatı uygulaması yapmamaktadır.