Aktif Bank Kredi Kartı Başvurusu

Bankacılık sektörünün büyük bir hız ile ilerlemesi ile birlikte birçok kaliteli banka haşatımıza girmiş bulunmaktadır. Bu bankaların her birinin kendisine özel olarak uygulamakta olduğu bazı kurallar çerçevesinde insanlara hizmet etmektedir. Bu bankalardan birisi de son zamanlarda ismini baya bir duyduğumuz Aktifbank olarak bilinen bankadır. Bankanın birçok imkanı ve kullanıcılar için kolaylıklarla dolu özellikleri bulunmaktadır. Banka uygun kredi oranları ile krediler vermekte, özellikleri oldukça kullanışlı olan kredi kartları ile müşterilerini buluşturmaktadır. Aktif Bank Kredi Kartı Başvurusu

Nasıl yapılır? Teslimat süresi bu kart için ne kadardır? Bu kartın faiz oranları nedir? Karta ait bir aidat ücreti bulunuyor mu? Bu soruların cevaplarını vererek akıllarda bulunan soru işaretlerini gidermeye çalışalım.

Aktif Bank Kredi Kartı Teslim Süresi

Aktifbank kredi kartına birkaç şekilde başvuru yapılabilir. Bu başvuru şekillerine göre kredi kartının teslim süresi değişmektedir. Bunun yanı sıra bulunduğunuz şehirde bu bankanın bulunup bulunmamasına göre de bu süre farklılıklar göstermektedir. Bu durumları ve farklılıklarını kısaca incelemek gerekir.

Bankadan direk yapılan başvuru, kredi kartının diğer yöntemlere göre daha hızlı gelmesini sağlamaktadır. Bunun sebebi formun direk olarak zaman kaybı yaşanmadan genel müdürlüğe iletilmesidir. Bazı durumlarda banka kartı anında da basabilir bu özel bir durumdur. Bankanın maaş müşterisi olunması durumunda başvuru anında sonuçlanmaktadır.

Kredi kartına internet üzerinden başvuru yapılması durumunda da kart verilen adrese iletilmektedir. Bu yöntem direk başvuru yöntemine göre biraz daha ağır işlemekte olan bir süreçtir. Buradaki süreç genel müdürlüğün kredi kartı talep eden kişiyi araması ile devam etmektedir. Bu durumda süreç biraz yavaş işlemiş olur. Bu durumda kredi kartının bize ulaşması yaklaşık 15 gün sürmektedir. Bu durum verilen adresin şehir içerisinde veya kırsalda olmasına göre de değişiklik göstermektedir. Bu sürenin 1 aya kadar uzaması da muhtemeldir.

Aktif Bank Kredi Kartı Faiz oranları

Kredi kartı alış veriiş faiz oranları zaman zaman değişiklik göstermekte olan bir değerdir. Örneğin son zamanlarda Merkez bankasının kredi faizlerini düşürdüğü bilinmektedir. Bu durumda kredi kartlarına ait olan faizlerde düşecektir. Bu düşüş direk olarak kart kullanıcılarına yansımaktadır. Kredi kartının alındığı tarih de bu faiz oranı hangi orandan uygulanıyorsa işlemler bu oran üzerinden yürümektedir.

Kredi kartı sözleşmesinin içerisinde bu durum açık bir şekilde belirtilmektedir. Burada bu faizlerin devlet tarafından belirlendiği ve bankanın bunu uyguladığı belirtilmektedir. Bu durum faizlerin yükselmesi veya düşmesi durumu içinde geçerlidir. Burada önemli olan konu böyle bir durumun yaşanması durumunda bankanın bu durumu ayrıntılı olarak müşteriye iletmesi gerekmesi yani tebliğ etmesi gerekmektedir. Bu durumun belirtilmesi ile kullanıcı bu duruma hazırlıklı olmuş olacaktır.

Bankalar genel olarak böyle bir durumun yaşanması durumunda müşterileri kısa mesaj, telefon ve mail ile bilgilendirmektedir.

Aktif Bank Kredi Kartı Kart Limiti

Bankanın kullanımda olan birçok kredi kartı bulunmaktadır. Bu kartların seçilmesine göre kredi kartının limitleri değişmektedir. Bu kartları kısa bir şekilde tanımamız ile aralarındaki limit farkını anlamamız daha kolay olacaktır.

1. Aktif Bank passolig kredi kartı, bu kart genel olarak spor müsabakalarına gitmek isteyenlerin işine yarayacak olan bir karttır. Bu kartın bulunması ile istenilen yerde müsabakalar izlenebilmektedir. Kart ülkemizde uygulanmakta olan Passolig uygulamasını kapsamaktadır. Kartın bunun dışında tüm özellikleri kredi kartı anlamında bulunmaktadır. Kredi kartının minimum limiti ise 1500 TL olarak banka tarafından belirlenmektedir.

2. Aktif Bank passo kredi kartı, bu karta her hangi bir ücret talebi bulunmamaktadır. Talebin kabul edilmesi ile birlikte bir bedel ödenmeden kart sahibi olunmaktadır. Kartın en önemli özellikleri arasında nakit çekilebilme özelliğidir. Üstelik bu çekilen nakit taksitlendirme yapılabilmektedir.  MasterCard- Visa sembolü bulunmakta olan tüm merkezlerden rahatlıkla alış veriş yapılması mümkündür.

Bu kart bazı illerde ulaşım aracı olarak kullanılmaktadır. Bu da oldukça kullanıcıları memnun eden bin-r özelliktir. Bu kart ile para çekmek için sadece kendi ATM lerinin bulunmasına gerek bulunmamaktadır. Atm’lerde maestro/ electron amblemi bulunması durumunda rahatlıkla para çekimi yapılmaktadır. Kredi kartı limiti ise 5000 TL alt limiti bulunan bir tarttır. Talebe ve bankanın uygun görmesi durumuna göre bu limit üst seviyelere çekilmektedir.

Aktif Bank Kredi Kartı Aidat Ücreti 

Bankalar ile müşterileri arasında yıllardır kart aidatı noktasında bir anlaşmazlık bulunmaktadır. Bu anlaşmazlık bu ürünün kullanılması karşılığında bir bedelin talep edilmesinin müşteriler tarafından anlamsız bulunmasıdır. Aktifbank kredi kartları içerisinde de kredi kartı aidatı bulunmaktadır. Fakat bu banka bu durumu müşterilerinin lehine çevirmek adına bazı uygulamalar yapmaktadır.

Bu uygulamaların başında otomatik ödeme talimatı gelmektedir. Bu şekilde bu kart üzerinden belli sayıda bir talimatın verilmesi durumunda banka kart ücreti tahsil etmemektedir. Bunun yanı sıra kredi kartlarında ilk yıl bir ücret talebi bulunmamaktadır. Bankanın bir diğer uygulaması da harcama limiti konulmasıdır. Aylık olarak belirlenen harcama limitinin altına düşülmemesi durumunda bu ücret müşteriden tahsil edilmeyecektir.