Akbank Kredi Kartı Başvurusu

Akbank kredi kartı başvuru, akbank kredi kartı teslim süresi, akbank kredi kartı aidat ücreti, akbank kredi kartı faiz oranları, akbank kredi kartı kart limitleri hakkında bilgilerin yer aldığı kredi kartı başvurusu yazısını okuyarak öğrenebilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Başvuru

Kredi kartı banka şubelerinin müşterilerine sunduğu imkanlardan biridir. Kredi kartı kişilerin özellikle alışverişlerinde fırsatlar sunmaktadır. Kredi kartı kullanımları bu fırsatlar nedeni ile artmaktadır. Birçok ürünü taksit ile peşin fiyatına almak her insana cazip gelmektedir. Bu nedenle de banka hesabı olan her kişi kredi kartı kullanır. Kullanımları belirli limitler ile sınırlanmış, kişilerin gelirine göre bankalar limit belirlemiştir.

Akbank kredi kartı olarak axses ismini belirlemiştir. Birçok marka mağaza ile anlaşmalar imzalayarak müşterilerine peşin fiyatına taksitli alışveriş avantajı sunar. Kredi kartı kullanımlarında bir de kampanyalar düzenlenir. Bu kampanyalar puan sahibi olmak ve puanları paraya dönüştürmektir. Çeşitli özel günlerde belirli miktar alışverişe karşılık belirli tutarda kartınıza puan yüklenir. Bunun gibi avantajlar axses kart sahibi sayısını arttırmayı hedefler. Bu durum aynı zamanda axses kartın kullanımını da aktif hale getirir. Daha fazla insan tarafından kullanılması ve talep edilmesi hedefi ile Akbank çeşitli kampanyalar düzenlemektedir.

Akbank kredi kartı alabilmek için kefil ya da özel bir başvuru gerekmez. Akbank müşterisi olan kişiler internet bankacılığı ve başvuru yapabilirler. Banka kefilsiz sadece gelir durumu belgesi ile kredi kartı başvurusu kabul etmektedir.

Akbank Kredi Kartı Teslim Süresi

Akbank kredi kartı sahibi olmak için öncelikle bankanın belirlediği kart başvuru formunun eksiksiz doldurulması gereklidir. Ekinde kişi banka müşteri ise başka evrak eklenmeden ilgili şubeye teslim edilir. Eğer banka müşteri değil iseniz ekine kimlik fotokopisi eklenir. Ardından banka ilgilileri tarafından değerlendirme yapılır.

Şube tarafından kart başvuru değerlendirmesi ardından 2 gün içerisinde banka tarafından kart onay mesajı tarafınıza iletilir. Akbank müşterilerine mail ve mesaj yolu ile ‘’kartınız üretilmiştir’’ mesajı iletir. Bu mesaj sonrasında 48 saat içerisinde bankanın anlaşmalı olduğu kurye firması tarafınıza kartınızı teslim eder. Teslim ile ilgili mümkün olduğunda banka kredi kartını kimlik karşılığında kart sahibine teslim etmek ister. Aksi durumlarda ise teslim edilen kişinin kimlik bilgileri alınarak kredi kartı sahibine mesaj yolu ile bilgi verilir. Akbank axses kredi kartının olduğu zarfa şifre belirlenme bilgisi ve kartın diğer bilgilerini ekler. Böylelikle kart sahibi kartı teslim aldığı andan itibaren kullanmaya başlayabilir.

Akbank Kredi Kartı Faiz Oranları

Akbank müşterilerine sunduğu kredi kartı imkanında elbette bankacılık gereği belirli işlemlerde belirli faiz oranları uygular. Bankaların hepsinde olan faiz oranları kart formunda yazmaktadır. Kredi kartı sözleşmelerinde alışveriş faiz oranı, dönem borcu gecikme faiz oranı, nakit çekim faiz oranı bilgisi bulunur. Bu oranlar aynı zamanda kredi kartının her ay kesilen dökümünde de yer alır.

Akbank axses kredi kartı sahipleri alışverişlerinde, nakit ihtiyaçlarında, eft havale ihtiyaçlarında ve bankanın sunduğu tüm imkanlardan yaralanır. Axes kredi kartı kullanıcıları  masraflarını karşılamayacakları aylarda karttan anında kredi kullanımı yaparak belirli bir faiz oranı ile 48 aya varan vadeler ile hızlı kredi ya da acil kredi kullanımı yapabilirler.

Axses kredi kartında bir başka özellik ise okul masrafı, aidat, kira ödemesi gibi ödemelerin kartın kullanılabilir bakiyesinde yapılabilmesidir. Yine bu işlemler için banka geri ödemede belirli bir faiz uygular. Tek çekim yapılan işlemlerde ise banka taksit iste seçeneği sunar. Taksit iste seçeneği kullanılarak yine faiz oranı ile alışveriş ya da ödeme taksitlere böldürülerek daha rahat ödenebilir.

Akbank Kredi Kartı Kart Limiti

Akbank şubelerinden ve internet bankacılığından başvurularak alınan kredi kartında kişiye özek limitler bulunur. Aylık gelir durumuna göre banka belirli bir limit belirler. Bu limitten daha düşün limit talebini ise işleme almaktadır. Öte yandan düzenli ödemelerini yapan axses kart sahiplerine otomatik olarak limit artışı da gerçekleştirir. Bu gibi durumlarda ilgili müşteri hizmetleri aranarak limit artışını iptal etme durumu söz konusudur.

Axses kart sahipleri için sunduğu imkanların daha rahat olması için yapılan limit artışı müşteri talebi ile iptal edilebilir. Fakat bir süre sonra kart sahibinin acil ihtiyacı olması durumunda müşteri hizmetlerini araması ya da internet bankacılığından limit artış talebinde bulunması gereklidir. Limit artış taleplerini bankalar kişinin gelir durumu yanında kredi kartı ödemelerini düzenli yapıp yapmadığına bakar. Bu analiz sonrası 2 saat içerisinde bazen daha da kısa bir sürede limit artışı gerçekleşir.

 Akbank Kredi Kartı Aidat Ücreti

Akbank’a ait axses kredi kartı sahipleri her yıl kredi kartı dökümlerinde aidat ücreti diye tahakkuku görürler. Fakat banka müşterinin itirazı durumunda başka bir öneri sunar. Banka müşterisine kartın kullanımı ile ilgili taahhüt etmesini önerir. Müşteri kartı belirli bir süre kapatmayacağı konusunda bilgi onayı verir ise bir sonraki ayın kredi kartı dökümünde bu tutar iade edilir.

Bankaların kazanç sağlaması adına yapılan tahsilatlardan biri de aidat ücretidir. Tüm bankaların kredi kartlarından alınan aidat farklıdır. Çoğunlukla yaklaşık rakamlar olsa da bir bankanın ücretini ötesi pek tutmaz. Akbank axses kredi kartı üyelik ücreti olarak 2019 yılı için kredi kartlarından 135,00 TL tahsil etmektedir. Fakat bu tutarın da itiraz yolu açıktır.